Najważniejsze cechy:

  • Rewelacyjny program narciarski (ponad 280 km tras)
  • Centrum wellness
  • Basen

Jednym zdaniem:

Prawdziwie tyrolska atmosfera, tradycyjna kuchnia oraz możliwość jazdy na stokach rewelacyjnej stacji SkiWelt – to wszystko zapewni niepowtarzalny narciarski urlop.

Program narciarski

ze względu na dogodne połączenie hotelu ze stacją narciarską Ski Welt Wilder Keiser proponujemy przeznaczyć na nią 5 lub 6 dni.

Ramowy program imprezy

Ramowy program imprez autokarowych:

5-noclegów: Dzień 1: wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Czechy. Dzień 2: przyjazd do Austrii, zakwaterowanie. Dzień 3-6: białe szaleństwo. Dzień 7: śniadanie, wykwaterowanie, złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu, wyjazd na narty, powrót do hotelu, wyjazd do Polski. Dzień 8: przyjazd do Polski w godzinach porannych.

Ramowy program imprez z dojazdem własnym:

5-noclegów: Dzień 1: przyjazd, zakwaterowanie od godz. 14:00. Dzień 2-5: białe szaleństwo. Dzień 6: śniadanie, wykwaterowanie do godz. 10:00, możliwość złożenia bagaży w wyznaczonym miejscu, wyjazd na narty. Opcjonalnie: powrót do hotelu.

Program klasyczny 7-noclegowy: Dzień 1: przyjazd, zakwaterowanie od godz. 14:00, obiadokolacja. Dzień 2-7: białe szaleństwo. Dzień 8: śniadanie, wykwaterowanie do godz. 10:00.

Położenie

hotel Oberwirt położony jest w miejscowości Ebbs w niedalekiej odległości od jej centrum. Jest to świetny punkt, skąd można realizować program narciarski 5 lub 6 dni na stokach rewelacyjnej stacji SkiWelt (ok. 20 km do Soll, 279 km tras). Dojazd do stacji narciarskich realizowany jest skibusem (przystanek znajduje się w odległości ok. 50 m od obiektu). Najbliższe trasy dla narciarstwa biegowego ok. 150 m od hotelu.

UWAGA: Skibus do Ski Welt kursuje raz dziennie. Proszę o zapoznanie się z rozkładem jazdy. 

Hotel

uroczy hotel utrzymany w tradycyjnym tyrolskim stylu, w otoczeniu majestatycznych Wilder Kaiser. To idealny obiekt dla osób, które po męczącym dniu chciałyby wypocząć w hotelowym zaciszu. Oficjalna kategoria:****

Istnieje możliwość udostępnienia usługi dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Dokładne informacje na temat możliwości dostosowania usługi do konkretnych potrzeb podróżnego udzielone będą na jego wniosek.

Pokoje

przytulne i przestronne, wykończone w tradycyjnym stylu tyrolskim, 2-osobowe z możliwością 1 lub 2 dostawek, w pokoju łazienka z prysznicem, suszarką do włosów, TV sat, sejf (odpłatnie), balkon.

Do dyspozycji

centrum wellness: basen, sauna, łaźnia turecka, pokój relaksacyjny; jacuzzi, masaże i solarium oraz szlafroki (odpłatnie), parking, garaż (odpłatnie), narciarnia, bar, sejf (odpłatnie), winda, tradycyjne bary stube, restauracja, kominek, kącik zabaw dla dzieci, Wi-Fi w lobby (bezpłatnie).

Po nartach

Ebbs to niewielka, urokliwa miejscowość, w której położona jest XVIII-wieczna katedra. Hotel czasami również oferuje swoim gościom wieczór z muzyką na żywo. Dodatkowo w Ebbs, znajduje się centrum sportowo-rozrywkowe HalloDu – na ogromnym obszarze zgromadzono: restauracje, kręgielnie, lodowisko, świat saun.

Kuchnia

śniadania w formie bufetu z kącikiem produktów ekologicznych, kolacja 3-daniowa z wyborem dania głównego, bufet sałatkowy, raz w tygodniu bufet specjalności tyrolskich.

Uwaga

Instrukcja dla Ubezpieczonych:

W sytuacji wystąpienia szkody/wypadku - proszę zapoznać się z Instrukcją dla Ubezpieczonych, wejdź i przeczytaj

Karta Ubezpieczeniowa: 
Posiadacz niniejszej karty jest objęty ochroną ubezpieczeniową przez SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. - pobierz kartę ubezpieczeniową.
Niniejsza karta jest ważna tylko z polisą ubezpieczeniową, będącą w posiadaniu organizatora turystyki.

Mapa

Cena zawiera

Usługi transportowe, w tym transferowe, będą świadczone w grupie.

5 lub 7 noclegów zgodnie z wybranym terminem * 5 lub 7x śniadanie i obiadokolacja * opiekę rezydenta na telefon * korzystanie z centrum wellness: basen, sauny, strefa relaksu * ubezpieczenie KL, NNW i bagaż, które obejmuje także amatorskie uprawianie sportów zimowych i następstwa chorób przewlekłych, oraz ubezpieczenie OC narciarza (więcej szczegółów) * podatek VAT * transport do hotelu wg wybranej oferty * Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

napojów do obiadokolacji * korzystania z jacuzzi, solarium i masaży *  szlafroka ok. 8 EUR/tydzień * korzystanie z garażu i sejfu * transferów do wyciągów * karnetu narciarskiego.

Dopłaty opcjonalne

ubezpieczenie rozszerzone KL 30000 EUR.

Dodatkowe opłaty i inne koszty

Dodatkowym kosztem, który każdy uczestnik zobowiązany jest ponieść na miejscu jest lokalna opłata klimatyczna, ustalana przez lokalne władze administracyjne w wysokości 1,6 EUR/os./dzień (osoby powyżej 16 lat).

Ogólny opis regionu

Alpy Kitzbühelskie, rozciągające się pomiędzy miejscowościami Zell am Ziller na zachodzie i Zell am See na wschodzie, należą do jednych z najpiękniejszych terenów narciarskich w Europie. Szczyty osiągają wysokość nieco powyżej 2500 m n.p.m. o dominujących w krajobrazie zaokrąglonych kopulastych wierzchołkach z trawiastymi halami, sprawiają wrażenie łagodnych. Tereny te zlokalizowane są dodatkowo pomiędzy skalnymi bastionami nieprzystępnych Wilder Kaiser oraz wyszczerbionym Großer Rettenstein, co urozmaica narciarski dzień w doznania wzrokowe. To niezwykle połączenie sprawia, że są to wymarzone tereny dla narciarzy.

W obrębie tego regionu znalazły się stacje narciarskie: Kitzbühel (168 km tras), SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental (279 km tras), Schneewinkel (167 km tras), Skijuwel (połączone trasy stacji Wildschönau i Alpbachtal; 145 km tras). Na wszystkie stacje Alp Kitzbuhelskich obowiązuje skipass All Star (ponad 700 km tras).

Ski Welt Wilder Kaiser na zachodnim krańcu pasma Alp Kitzbühelskich, pomiędzy Innsbruckiem a Salzburgiem, to jeden z największych regionów narciarskich w Austrii. Na stoki zlokalizowane na zboczach góry Hohe Salve (1829 m n.p.m.) można dostać się z ośmiu miejscowości: Brixen, Going, Ellmau, Scheffau, Soll, Itter, Hopfgarten oraz Westendorf. Dzięki rozlokowaniu miejscowości wyciągi prowadzą w kierunku głównego grzbietu z różnych stron, co daje nieograniczone możliwości szusowania na ponad 270 km nartostrad. W 2009 roku region SkiWelt uplasował się na 1 miejscu rankingu najlepszych regionów narciarskich na świecie (pod lupę wzięto aż 70 stacji narciarskich z 8 krajów), ranking stworzony został przez niezależną organizację Skiresort Service International.

W obrębie Alp Kitzbühelskich znalazły się także dwie mniejsze stacje narciarski: St Johann im Tirol (60 km tras) oraz Kössen (30 km tras). Pomimo tego, że dysponują mniejszą liczbą km tras, ich stoki są doskonale przygotowane do narciarskich szusów, a dodatkowo, nie sa one tak zatłoczone jak bardziej słynne stacje tego regionu: np. Kitzbühel-Kirchberg.

Stacje narciarskie

KITZBÜHEL-KIRCHBERG

Gwarancja śniegu i najlepiej przygotowane stoki narciarskie zachęcają do nieograniczonej jazdy na nartach. Tereny dookoła regionu narciarskiego Kitzbühel są bliskie doskonałości. Znajdują się w wyjątkowo korzystnej północno-zachodniej barierze górskiej, dzięki czemu śnieg w samej dolinie utrzymuje się od grudnia do kwietnia. Ilościowo przeważają trasy niebieskie i czerwone, ale nie brak też wymagających czarnych (najwięcej znajduje się na górze Steinbergkogel). Dla śmiałków polecamy zjazd legendarną trasą alpejskiego Pucharu Świata – Streif, na której co roku w styczniu odbywają się słynne zawody Hahnenkamm Rennen. Na odcinku o długości 3312 m i różnicy poziomów 863 m nachylenie osiąga 85%! Dla tych, którym zabraknie odwagi, najlepszy sposób na poznanie tej osławionej trasy to zjazd w symulatorze, wystarczy wstąpić do muzeum przy górnej stacji gondolek Hahnenkamm, wejść do środka narciarza-symulatora a przed oczami zacznie się przesuwać trasa, kibicujący tłum, bramki, a nogi zaczną podskakiwać na niby-muldach. Oprócz tego dla dzieci i początkujących, w każdej miejscowości regionu narciarskiego w dolinie dostępne są bezpłatne wyciągi szkoleniowe. Dodatkowo na ten sezon narciarski zostało zmodernizowanych kilka wyciągów, podnosząc tym samym standard zimowego wypoczynku.

Ogółem 170 km tras, sztuczne naśnieżanie 70% tras, przepustowość wyciągów; 96 920 os./godz.

Wyciągi - gondole i koleje linowe; 10, wyciągi krzesełkowe; 26, orczyki; 17

Trasy - 14% trudnych, 45% średnich, 41% łatwych

SKI WELT WILDER KAISER - BRIXENTAL

 Jeden z największych ośrodków narciarskich w Austrii, numer 1 w rankingu najlepszych stacji narciarskich na świecie! Na obszarze 12 km2 funkcjonuje ponad 90 wyciągów, a narciarze mają do dyspozycji ponad 284 km świetnie przygotowanych tras. Przeważają trasy niebieskie i czerwone, dlatego region szczególnie polecamy średnio zaawansowanym narciarzom. Na północnym zboczu góry Hohe Salve (1829 m n.p.m.) ma początek jeden z najpiękniejszych i najdłuższych zjazdów – czarna trasa prowadząca do miejscowości Söll. Bogatą ofertę przygotowano również dla miłośników snowboardu oraz dla rodzin z dziećmi.

Ogółem 284 km tras, sztuczne naśnieżanie 75% tras, przepustowość wyciągów; 142 000 os./godz.

Wyciągi - gondole i koleje linowe; 15, wyciągi krzesełkowe; 37, orczyki; 39

Trasy - 10% trudnych, 46% średnich, 44% łatwych

Kössen
Trasy narciarskie stacji Kössen, która jest częścią regionu Kaiserwinkl, położone są na wysokości 600-1700 m n.p.m. Ze stoków rozlega się widok na imponujące masywy górskie Wilder i Zahmer Kaiser. Region ten stanowi prawdziwy raj dla miłośników białego szaleństwa. Najdłuższy czerwono-niebieski zjazd z Unterberghorn liczy sobie 7 km długości, a różnica poziomów to 1000 m. Najtrudniejszym jest zjazd Unterberghorn – Scheibenwald (zjazd w dolinę) o długości 4 km i różnicy poziomów 600 m. Jest to także idealna stacja dla rodzin z dziećmi – rozbudowany ski park dla dzieci, pozwoli stawiać pierwsze kroki na nartach i rozwijać umiejętności. Na stokach znajdują się restauracje a w samym Kössen szeroka oferta apres-ski.

Mapy, pogoda, kamery na żywo; www.bergbahnen-koessen.at
ogółem 30 km tras Przepustowość wyciągów; 1200 os./godz.
Wyciągi  gondole i koleje linowe; 1, wyciągi krzesełkowe; 2, orczyki; 7
Trasy 13% trudnych, 37% średnich, 50% łatwych

Mapy

Ski Welt Wilder Kaiser [kliknij]

Kitzbühel-Kirchberg [kliknij]

Karnety narciarskie

Karnet SKIWELT cennik oficjalny

Karnet umożliwia jazdę na stacji narciarskiej Ski Welt Wilder Kaiser (łącznie 279 km tras)

SKIWELT 5 DNI

 08-21/12/2018 oraz 16-31/03/2019

 22/12/2018-15/03/2019

DOROŚLI

 186  €

 219 €

DZIECI UR 2000-2002

 139,50 €

 164,50 €

DZIECI UR 2003-2012

 93 €

 109,50 €

DZIECI UR PO 1/01/2013

 GRATIS

 GRATIS

SKIWELT 6 DNI

 08-21/12/2018 oraz 16-31/03/2019

 22.12.2018-15.03.2019

DOROŚLI

 211,50 €

 249,50 €

DZIECI UR 2000-2002

 158,50 €

 187,00 €

DZIECI UR 2003-2012

 106 €

 124,50 €

DZIECI UR PO 1/01/2013

 GRATIS

 GRATIS

Karnet ALL STAR CARD cennik oficjalny

Karnet umożliwia jazdę na 10 najsłynniejszych ośrodkach narciarskich w regionach Tyrol oraz Salzburg, m.in.: Ski Welt Wilder Kaiser-Brixental, Kitzbühel-Kirchberg-przełęcz Thurn, Zell am See-Schmittenhöhe, Kaprun-Kitzsteinhorn, Skicircus Saalbach-Hinterglemm-Leogang, Alpbachtal-Wildschönau (łącznie ponad 1000 km tras).

ALL STAR CARD 5 DNI

DO 22/12/2017 23/12/2017-01/05/2018
DOROŚLI 224 € 241 €
DZIECI UR 1999-2001 180 € 180 €
DZIECI UR 2002-2011 120 € 120 €
DZIECI UR PO 1/01/2012 GRATIS GRATIS

ALL STAR CARD 6 DNI

DO 22/12/2017 23/12/2017-01/05/2018
DOROŚLI 253 € 272 €
DZIECI UR 1999-2001 204 € 204 €
DZIECI UR 2002-2011 136 € 136 €
DZIECI UR PO 1/01/2012 GRATIS GRATIS

Karnet KITZBUHEL-KIRCHBERG cennik oficjalny

Karnet umożliwia jazdę na stacji narciarskiej Kitzbuhel-Kirchberg (łącznie 170 km tras).

KITZBUHEL-KIRCHBERG 5 DNI DO 09/12/2017;
PO 01/04/2018
10/12/2017-23/12/2017 02/04/2018-08/04/2018 24/12/2017-01/04/2018
DOROŚLI 185 € 208 € 231 €
DZIECI UR 1999-2001 138 € 156 € 173 €
DZIECI UR 2002-2011 92 € 104 € 115 €
DZIECI UR PO 1/01/2012 GRATIS GRATIS GRATIS

KITZBUHEL-KIRCHBERG 6 DNI DO 09/12/2017; 
PO 01/04/2018
10/12/2017-23/12/2017 02/04/2018-08/04/2018 24/12/2017-01/04/2018
DOROŚLI 213 € 239,50 € 266 €
DZIECI UR 1999-2001 159 € 179 € 199 €
DZIECI UR 2002-2011 106 € 119 € 133 €
DZIECI UR PO 1/01/2012 GRATIS GRATIS GRATIS

Pogoda

Ski Welt Wilder Kaiser [kliknij]

Kitzbühel-Kirchberg [kliknij]

Kamery

Ski Welt Wilder Kaiser [kliknij]

Kitzbühel-Kirchberg [kliknij]

OBERWIRT (Ebbs)

AUSTRIA - TYROL - ALPY KITZBÜHELSKIE - EBBS
Hotel nie posiada ofert do rezerwacji.
cookies Ta witryna używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może służyć Państwu lepiej - polityka plików cookies.