Najważniejsze cechy:

  • Stacja Ski Welt z 280 km tras oddalona o 15 km
  • Wyjazd na weekend
  • Centrum zabytkowego miasta

Jednym zdaniem:

Komfortowy hotel położony w dawnym mieście obronnym, u podóża twierdzy Kufstein. W pobliżu stacja Ski Welt Kaiser-Brixental!

Program narciarski

ze względu na dogodne połączenie hotelu ze stacją narciarską Ski Welt Wilder Keiser, w zależności od wyboru długości pobytu proponujemy przeznaczyć na nią 3 lub 6 dni.

Ramowy program imprezy

Ramowy program imprez z dojazdem własnym:

Program 3-noclegowy: Dzień 1: przyjazd, zakwaterowanie od godz. 15:00. Dzień 2-3: białe szaleństwo. Dzień 4: śniadanie, wykwaterowanie do godz. 11:00.

Program 4-noclegowy: Dzień 1: przyjazd, zakwaterowanie od godz. 15:00. Dzień 2-4: białe szaleństwo. Dzień 5: śniadanie, wykwaterowanie do godz. 11:00.

Program 7-noclegowy: Dzień 1: przyjazd, zakwaterowanie od godz. 15:00. Dzień 2-7: białe szaleństwo. Dzień 8: śniadanie, wykwaterowanie do godz. 11:00.

Położenie

hotel położony w miasteczka Kufstein, 15 km od stacji narciarskiej Ski Welt Kaiser-Brixental. Obiekt zlokalizowany jest około 250 m od centrum i około 500 m od najbliższego marektu. Przystanek skibusa znajduje się ok. 20 m od hotelem. 

Hotel

komfortowy hotel, który oferuje 73 przestronne pokoje. Obiekt zlokalizowany w centralnej części Kufstein. Oficjalna kategoria: ****.

Istnieje możliwość udostępnienia usługi dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Dokładne informacje na temat możliwości dostosowania usługi do konkretnych potrzeb podróżnego udzielone będą na jego wniosek.

Pokoje

pokoje typu standard dla 2-4 osób, w każdym znajduje się łazienka z prysznicem i WC, suszarka do włosów, TV sat, telefon, radio, Wi-Fi (bezpłatnie), sejf, przechowalnia bagażu.

Do dyspozycji

centrum wellness: sauna fińska, łaźnia parowa i kabina na podczerwień; sala fitness, lobby, winda, narciarnia, garaż (płatny 9 EUR/za bilet wjazdu), sejf na recepcji, bezpłatne Wi-Fi.

Po nartach

Polecamy spacer po historycznym Starym Mieście, w czasie którego warto odwiedzić ulicę Römerhofgasse, przy której stoją słynne winiarnie. Dodatkowo Kufstein ma do zaoferowania zarówno tradycyjne zajazdy, jak i wykwintne restauracje, serwujące międzynarodową kuchnię.

Kuchnia

śniadania serwowane w formie bufetu.

Uwaga

Instrukcja dla Ubezpieczonych:

W sytuacji wystąpienia szkody/wypadku - proszę zapoznać się z Instrukcją dla Ubezpieczonych, wejdź i przeczytaj

Karta Ubezpieczeniowa: 
Posiadacz niniejszej karty jest objęty ochroną ubezpieczeniową przez SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. - pobierz kartę ubezpieczeniową.
Niniejsza karta jest ważna tylko z polisą ubezpieczeniową, będącą w posiadaniu organizatora turystyki.

Mapa

Cena zawiera

3,4 lub 7 noclegów oraz 3, 4 lub 7x śniadania zgodnie z wybranym terminem  * Pakiet Podstawowy / ubezpieczenie Signal Iduna / KL 12 000 EUR w tym koszty ratownictwa 6 000 EUR, NNW 10 000 PLN, Bagaż 800 PLN, obejmuje amatorskie uprawianie sportów zimowych, następstwa chorób przewlekłych, ubezpieczenie OC narciarza 10 000 EUR i ubezpieczenie sprzętu sportowego SS 2 000 PLN  (więcej szczegółów) * podatek VAT * Turystyczny Fundusz Gwarancyjny * korzystanie z centrum wellness: sauna fińska, łaźnia parowa i kabina na podczerwień

Cena nie zawiera

napojów * transferów do wyciągów * karnetu narciarskiego.

Ubezpieczenie rekomendowane

Ubezpieczenie rozszerzone w wariancie: Pakiet Rekomendowany lub Pakiet Super, z dużo szerszym zakresem assistance - sprawdź szczegóły.

Pakiet Rekomendowany – zakres super assistance – KL 35 000 EUR, w tym koszty ratownictwa 6 000 EUR, NNW 15 000 PLN, Bagaż 1 000 PLN, SS (sprzęt sportowy) 1 500 PLN, OC 25 000 EUR, sporty ekstremalne (jazda poza trasami) – Cena 1,25 EUR/os./dzień.

Pakiet Super – zakres super assistance – KL 100 000 EUR, w tym koszty ratownictwa 6 000 EUR, NNW 30 000 PLN, Bagaż 1 500 PLN, SS (sprzęt sportowy) 1500 PLN, OC 50 000 EUR, sporty ekstremalne (jazda poza trasami) – Cena 2,5 EUR/os./dzień.

Dodatkowe opłaty i inne koszty

Dodatkowym kosztem, który każdy uczestnik zobowiązany jest ponieść na miejscu jest lokalna opłata klimatyczna, ustalana przez lokalne władze administarcyjne w wysokości 1,60 EUR/os./dzień (dotyczy osób od 15  roku życia).

Ogólny opis regionu

Alpy Kitzbühelskie, rozciągające się pomiędzy miejscowościami Zell am Ziller na zachodzie i Zell am See na wschodzie, należą do jednych z najpiękniejszych terenów narciarskich w Europie. Szczyty osiągają wysokość nieco powyżej 2500 m n.p.m. o dominujących w krajobrazie zaokrąglonych kopulastych wierzchołkach z trawiastymi halami, sprawiają wrażenie łagodnych. Tereny te zlokalizowane są dodatkowo pomiędzy skalnymi bastionami nieprzystępnych Wilder Kaiser oraz wyszczerbionym Großer Rettenstein, co urozmaica narciarski dzień w doznania wzrokowe. To niezwykle połączenie sprawia, że są to wymarzone tereny dla narciarzy.

W obrębie tego regionu znalazły się stacje narciarskie: Kitzbühel (168 km tras), SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental (279 km tras), Schneewinkel (167 km tras), Skijuwel (połączone trasy stacji Wildschönau i Alpbachtal; 145 km tras). Na wszystkie stacje Alp Kitzbuhelskich obowiązuje skipass All Star (ponad 700 km tras).

Ski Welt Wilder Kaiser na zachodnim krańcu pasma Alp Kitzbühelskich, pomiędzy Innsbruckiem a Salzburgiem, to jeden z największych regionów narciarskich w Austrii. Na stoki zlokalizowane na zboczach góry Hohe Salve (1829 m n.p.m.) można dostać się z ośmiu miejscowości: Brixen, Going, Ellmau, Scheffau, Soll, Itter, Hopfgarten oraz Westendorf. Dzięki rozlokowaniu miejscowości wyciągi prowadzą w kierunku głównego grzbietu z różnych stron, co daje nieograniczone możliwości szusowania na ponad 270 km nartostrad. W 2009 roku region SkiWelt uplasował się na 1 miejscu rankingu najlepszych regionów narciarskich na świecie (pod lupę wzięto aż 70 stacji narciarskich z 8 krajów), ranking stworzony został przez niezależną organizację Skiresort Service International.

W obrębie Alp Kitzbühelskich znalazły się także dwie mniejsze stacje narciarski: St Johann im Tirol (60 km tras) oraz Kössen (30 km tras). Pomimo tego, że dysponują mniejszą liczbą km tras, ich stoki są doskonale przygotowane do narciarskich szusów, a dodatkowo, nie sa one tak zatłoczone jak bardziej słynne stacje tego regionu: np. Kitzbühel-Kirchberg.

Stacje narciarskie

KITZBÜHEL-KIRCHBERG

Gwarancja śniegu i najlepiej przygotowane stoki narciarskie zachęcają do nieograniczonej jazdy na nartach. Tereny dookoła regionu narciarskiego Kitzbühel są bliskie doskonałości. Znajdują się w wyjątkowo korzystnej północno-zachodniej barierze górskiej, dzięki czemu śnieg w samej dolinie utrzymuje się od grudnia do kwietnia. Ilościowo przeważają trasy niebieskie i czerwone, ale nie brak też wymagających czarnych (najwięcej znajduje się na górze Steinbergkogel). Dla śmiałków polecamy zjazd legendarną trasą alpejskiego Pucharu Świata – Streif, na której co roku w styczniu odbywają się słynne zawody Hahnenkamm Rennen. Na odcinku o długości 3312 m i różnicy poziomów 863 m nachylenie osiąga 85%! Dla tych, którym zabraknie odwagi, najlepszy sposób na poznanie tej osławionej trasy to zjazd w symulatorze, wystarczy wstąpić do muzeum przy górnej stacji gondolek Hahnenkamm, wejść do środka narciarza-symulatora a przed oczami zacznie się przesuwać trasa, kibicujący tłum, bramki, a nogi zaczną podskakiwać na niby-muldach. Oprócz tego dla dzieci i początkujących, w każdej miejscowości regionu narciarskiego w dolinie dostępne są bezpłatne wyciągi szkoleniowe. Dodatkowo na ten sezon narciarski zostało zmodernizowanych kilka wyciągów, podnosząc tym samym standard zimowego wypoczynku.

Ogółem 170 km tras, sztuczne naśnieżanie 70% tras, przepustowość wyciągów; 96 920 os./godz.

Wyciągi - gondole i koleje linowe; 10, wyciągi krzesełkowe; 26, orczyki; 17

Trasy - 14% trudnych, 45% średnich, 41% łatwych

SKI WELT WILDER KAISER - BRIXENTAL

 Jeden z największych ośrodków narciarskich w Austrii, numer 1 w rankingu najlepszych stacji narciarskich na świecie! Na obszarze 12 km2 funkcjonuje ponad 90 wyciągów, a narciarze mają do dyspozycji ponad 284 km świetnie przygotowanych tras. Przeważają trasy niebieskie i czerwone, dlatego region szczególnie polecamy średnio zaawansowanym narciarzom. Na północnym zboczu góry Hohe Salve (1829 m n.p.m.) ma początek jeden z najpiękniejszych i najdłuższych zjazdów – czarna trasa prowadząca do miejscowości Söll. Bogatą ofertę przygotowano również dla miłośników snowboardu oraz dla rodzin z dziećmi.

Ogółem 284 km tras, sztuczne naśnieżanie 75% tras, przepustowość wyciągów; 142 000 os./godz.

Wyciągi - gondole i koleje linowe; 15, wyciągi krzesełkowe; 37, orczyki; 39

Trasy - 10% trudnych, 46% średnich, 44% łatwych

Kössen
Trasy narciarskie stacji Kössen, która jest częścią regionu Kaiserwinkl, położone są na wysokości 600-1700 m n.p.m. Ze stoków rozlega się widok na imponujące masywy górskie Wilder i Zahmer Kaiser. Region ten stanowi prawdziwy raj dla miłośników białego szaleństwa. Najdłuższy czerwono-niebieski zjazd z Unterberghorn liczy sobie 7 km długości, a różnica poziomów to 1000 m. Najtrudniejszym jest zjazd Unterberghorn – Scheibenwald (zjazd w dolinę) o długości 4 km i różnicy poziomów 600 m. Jest to także idealna stacja dla rodzin z dziećmi – rozbudowany ski park dla dzieci, pozwoli stawiać pierwsze kroki na nartach i rozwijać umiejętności. Na stokach znajdują się restauracje a w samym Kössen szeroka oferta apres-ski.

Mapy, pogoda, kamery na żywo; www.bergbahnen-koessen.at
ogółem 30 km tras Przepustowość wyciągów; 1200 os./godz.
Wyciągi  gondole i koleje linowe; 1, wyciągi krzesełkowe; 2, orczyki; 7
Trasy 13% trudnych, 37% średnich, 50% łatwych

Mapy

Ski Welt Wilder Kaiser [kliknij]

Kitzbühel-Kirchberg [kliknij]

Karnety narciarskie

Karnet SKIWELT cennik oficjalny

Karnet umożliwia jazdę na stacji narciarskiej Ski Welt Wilder Kaiser (łącznie 279 km tras)

SKIWELT 5 DNI

 07-20/12/2019 oraz 14.03-13/04/2020

 21/12/2019-13/03/2020

DOROŚLI

 195,50  EUR

 230 EUR

DZIECI UR 2001-2003

 146,50 EUR

 172,50 EUR

DZIECI UR 2004-2013

 98 EUR

 115 EUR

DZIECI UR PO 1/01/2014

 GRATIS

 GRATIS

SKIWELT 6 DNI

 07-20/12/2019 oraz 14.03-13/04/2020

21/12/2019-13/03/2020

DOROŚLI

 222,50 EUR

 261,50 EUR

DZIECI UR 2001-2003

 166,50 EUR

 196,00 EUR

DZIECI UR 2004-2013

 111,50 EUR

 131,00 EUR

DZIECI UR PO 1/01/2014

 GRATIS

 GRATIS

Karnet KITZBUHEL-KIRCHBERG cennik oficjalny

Karnet umożliwia jazdę na stacji narciarskiej Kitzbuhel-Kirchberg (łącznie 170 km tras).

KITZBUHEL-KIRCHBERG 5 DNI DO 07/12/2019;
PO 14/04/2020
08-21/12/2019; 05/01/2020-01/02/2020; 15/03/2020-13/04/2020 22/12/2019-04/01/2020; 02/02/2020-13/03/2020
DOROŚLI 205 EUR 226 EUR 247 EUR
DZIECI UR 2001-2003 153 EUR 169 EUR 185 EUR
DZIECI UR 2004-2013 102 EUR 113 EUR 123 EUR
DZIECI UR PO 1/01/2014 GRATIS GRATIS GRATIS

KITZBUHEL-KIRCHBERG 6 DNI DO 07/12/2019; 
PO 14/04/2020
08-21/12/2019; 05/01/2020-01/02/2020; 15/03/2020-13/04/2020 22/12/2019-04/01/2020; 02/02/2020-13/03/2020
DOROŚLI 237,50 EUR 261,50 EUR 286 EUR
DZIECI UR 2001-2003 178 EUR 196 EUR 1214 EUR
DZIECI UR 2004-2013 118 EUR 130 EUR 143 EUR
DZIECI UR PO 1/01/2014 GRATIS GRATIS GRATIS

Pogoda

Ski Welt Wilder Kaiser [kliknij]

Kitzbühel-Kirchberg [kliknij]

Kamery

Ski Welt Wilder Kaiser [kliknij]

Kitzbühel-Kirchberg [kliknij]

STADT

AUSTRIA - TYROL - SKI WELT/ALPY KITZBÜHELSKIE - KUFSTEIN

Skalkuluj swój wyjazdAby założyć rezerwację, należy wybrać minimum jedno dziecko powyżej 4 lat
Cena/os:
1455 PLN 1184 PLN
Razem:
2909 PLN 2367 PLN
550 EUR

Sprawdź zasady promocji

Ta oferta wymaga potwierdzenia przez nas. Po dokonaniu wstępnej rezerwacji otrzymasz od nas informację zwrotną w sprawie dostępności pokoi w wybranym terminie w ciągu 2 dni roboczych.


W ramach jednej rezerwacji można zarezerwować tylko jeden pokój. Jeśli potrzebujesz zakwaterowania dla większej liczby osób, załóż kolejną rezerwację.

cookies Ta witryna używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może służyć Państwu lepiej - polityka plików cookies.