Najważniejsze cechy:

  • Tuż przy wyciągu Rifflsee
  • Karnet w cenie 
  • Weekend majowy na lodowcu

Jednym zdaniem:

Klimatyczny hotel, wieczorne après ski, gwarancja śniegu na najwyżej położonym lodowcu w Austrii zadowoli każdego narciarza!

Program narciarski

ze względu na położenie hotelu pod wyciągami w naszym programie przeznaczamy 3 dni na stację Pitztaler Gletscher + Rifflsee.

Ramowy program imprezy

Ramowy program imprez z dojazdem własnym:

Dzień 1: przyjazd, zakwaterowanie od godz. 14:00.
Dzień 2-4 białe szaleństwo.
Dzień 5 : śniadanie, wykwaterowanie do godz. 10:00.

Ramowy program imprez autokarowych:

Dzień 1: W godzinach nocnych wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy

Dzień 2: Przyjazd do hotelu w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, spotkanie informacyjne. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 - 5: Po śniadaniu wyjazd na narty na lodowiec, szkolenie na tyczkach, udział w imprezach towarzyszących. 

Dla chętnych - szkolenia narciarskie. Wieczorem obiadokolacja w hotelu. A po kolacji każdego dnia zapraszamy na wieczorną imprezę integracyjną.

Dzień 6: po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd do Polski.

Imprezy

Koniec sezonu na najwyżej położonym lodowcu w Austrii! 

Podczas tego wyjazdu oferujemy w cenie szkolenie na tyczkach  dla wszytkich. Istniej również możliwość wykupienia szkoleń narciarskich dla dzieci (od 4 roku życia) i dorosłych. Szczegóły TUTAJ. 

Wieczorami zapraszamy wszytkich dorosłych na przygotowane specjalnie dla naszych klientów animacje. 

Dodatkowo nie zabranie innych atrakcji na stoku przygotowanych przez region Pitztal. W programie:

Niedziela, 26. kwietnia

godzina 14.30  Msza święta na lodowcu w kaplicy "Chapel oft he Withe Light"

Piątek, 01. maja

godz. 11:30 Zawody sportowe "Vertical 3.440" - zawody skiturowe oraz biegowe na wysokości 2.860 m - 3.440 m. Wymagane wcześnejsze zapisy.

Od godziny 13.00 Apres-Ski, muzyka na żywo na lodowcu

godzina 14:00 Wręczenie nagród 

Z ważnym karnetem narciarskim, udział w imprezach jest gratis!

Położenie

hotel położony jest w miejscowości St. Leonhard im Pitztal na wysokości 1700 m n.p.m., tuż przy stacji narciarskiej Rifflsee, ze szczytu której, trasami narciarskimi dostaniemy się do dolnej stacji kolejki na lodowiec Pitztal, można także skorzystać ze skibusa (przystanek znajduje się przed obiektem).

Hotel

przytulny, rodzinnie prowadzony obiekt, oferuje zakwaterowanie w 25 pokojach, ze względu na świetną lokalizację pod wyciągami jest idealnym obiektem dla zapalonych narciarzy. Oficjalna kategoria: ***.

Istnieje możliwość udostępnienia usługi dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Dokładne informacje na temat możliwości dostosowania usługi do konkretnych potrzeb podróżnego udzielone będą na jego wniosek.

Pokoje

komfortowe, przestronne, 2-osobowe z możliwością 1 lub 2 dostawek, w każdym znajdują się łazienka z wanną lub prysznicem, suszarka do włosów; TV sat, radio, telefon, sejf. Większość pokoi z balkonem.

Do dyspozycji

centrum wellness: sauna, kabina na podczerwień, łaźnia parowa, solarium (odpłatnie), taras słoneczny, sala konferencyjna, bilard, tenis stołowy, narciarnia, Wi-Fi, winda, parking, bar, restauracja a'la carte, dyskoteka, garaż (odpłatnie 10 EUR/dzień). Dodatkowo: korzystanie z centrum wellness w oddalonym o ok. 3 km hotelu Seppl**** (basen kryty połączony z ogrzewanym basenem zewnętrznym, zewnętrzne jacuzzi, sauny, łaźnia parowa, siłownia).

Po nartach

w centrum St. Leonhard im Pitztal znajdują się liczne lokale rozrywkowe, funkcjonujące aż do ostatniego gościa. Hotel okazjonalnie organizuje również spacery w rakietach śnieżnych. Nie brakuje też tras dla narciarzy biegowych (łącznie ok. 70 km). Miłośnikom mocnych wrażeń polecamy wspinaczkę po ok. 50 zamarzniętych wodospadach.

Kuchnia

śniadanie w formie bufetu z kącikiem produktów ekologicznych, obiadokolacje 3-daniowe z daniem głównym do wyboru lub w formie bufetu, bufet sałatkowy, deser. Kuchnia regionalna i międzynarodowa.

Uwaga

Karnet Pitztaler Gletscher + Rifflsee - umożliwia jazdę na 2 stacjach narciarskich Pitztaler Gletscher i Rifflsee, łącznie 44 km tars.

Odbiór karnetów -  vouchery, na postawie których klienci odbierają karnety narciarskie zostaną przesłane pocztą elektroniczną na 3 dni przed rozpoczęciem pobytu na adres email podany w rezerwacji przy osobie kontaktowej. Miejsce odbioru karnetów jest podane na voucherze. Na miejscu nie ma możliwości wydrukowania Voucherów.

UWAGA: W przypadku zakupu oferty na 3 dni przed rozpoczęciem pobytu (tj. od wtorku od 18:00) cena nie zawiera karnetu. Cena oferty jest wówczas pomniejszona o cenę karnetu.

Instrukcja dla Ubezpieczonych:

W sytuacji wystąpienia szkody/wypadku - proszę zapoznać się z Instrukcją dla Ubezpieczonych - wejdź i przeczytaj

Karta Ubezpieczeniowa: 
Posiadacz niniejszej karty jest objęty ochroną ubezpieczeniową przez SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. - pobierz kartę ubezpieczeniową.
Niniejsza karta jest ważna tylko z polisą ubezpieczeniową, będącą w posiadaniu organizatora turystyki

Mapa

Cena zawiera

 4 noclegi oraz  4 x śniadania i obiadokolacje zgodnie z wybranym terminem *szkolenie na tyczkach* transport do hotelu wg wybranej oferty (dotyczy oferty autokarowej) * Pakiet Podstawowy / ubezpieczenie Signal Iduna / KL 12 000 EUR w tym koszty ratownictwa 6 000 EUR, NNW 10 000 PLN, Bagaż 800 PLN, obejmuje amatorskie uprawianie sportów zimowych, następstwa chorób przewlekłych, ubezpieczenie OC narciarza 10 000 EUR i ubezpieczenie sprzętu sportowego SS 2 000 PLN (więcej szczegółów) * karnet narciarski 3 x Pitztaler Gletscher + Riffelsee * korzystanie z centrum wellness * podatek VAT * Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Usługi transportowe, w tym transferowe, będą świadczone w grupie.

UWAGA: W przypadku zakupu oferty na 3 dni przed rozpoczęciem pobytu (tj. od poniedziałku od 10:00) cena nie zawiera karnetu. Cena oferty jest wówczas pomniejszona o cenę karnetu.

Cena nie zawiera

napojów do obiadokolacji * transferów do wyciągów *opieki rezydenta 

Ubezpieczenie rekomendowane

Ubezpieczenie rozszerzone w wariancie: Pakiet Rekomendowany lub Pakiet Super, z dużo szerszym zakresem assistance - sprawdź szczegóły.

Pakiet Rekomendowany – zakres super assistance – KL 35 000 EUR, w tym koszty ratownictwa 6 000 EUR, NNW 15 000 PLN, Bagaż 1 000 PLN, SS (sprzęt sportowy) 1 500 PLN, OC 25 000 EUR, sporty ekstremalne (jazda poza trasami) – Cena 1,25 EUR/os./dzień.

Pakiet Super – zakres super assistance – KL 100 000 EUR, w tym koszty ratownictwa 6 000 EUR, NNW 30 000 PLN, Bagaż 1 500 PLN, SS (sprzęt sportowy) 1500 PLN, OC 50 000 EUR, sporty ekstremalne (jazda poza trasami) – Cena 2,5 EUR/os./dzień.

Dopłaty opcjonalne

szkolenia narciarskie (szczegóły TUTAJ)

Dodatkowe opłaty i inne koszty

Dodatkowym kosztem, który każdy uczestnik zobowiązany jest ponieść na miejscu jest lokalna opłata klimatyczna, ustalana przez lokalne władze administarcyjne w wysokości 2 EUR/os./dzień.

Karnet w cenie

3 x Pitztaler Gletscher + Riffelsee zgodnie z wybranym terminem 

UWAGA: W przypadku zakupu oferty na 3 dni przed rozpoczęciem pobytu (tj. od poniedziałku od 10:00) cena nie zawiera karnetu. Cena oferty jest wówczas pomniejszona o cenę karnetu.

Ogólny opis regionu

Kiedy kierujemy się z Innsbrucka na zachód autostradą, po ok. 60 km otwiera się nam po lewej stronie wylot ciemnej doliny. To właśnie Pitztal, kończąca się potężnym masywem Wildspitze (3774 m n.p.m.), długa na 30 km dolina. Trzy ośrodki narciarskie, Hochzeiger, Pitztaler Gletscher i Rifflsee, zlokalizowane na jej terenie, oferują łącznie ponad 80 km tras zjazdowych, w tym jazdę na najwyżej położonym lodowcu w Austrii. Obecność lodowca gwarantuje znakomite warunki śniegowe od jesieni do późnej wiosny. Ten ośrodek narciarski nie ma długiej tradycji, utworzono go dopiero w 1984 roku. Dzięki temu jest uważany za jeden z nowocześniejszych i lepiej wyposażonych w Austrii. Jest to także ośrodek rodzinny: liczne szkółki i przedszkola narciarskie dają rodzicom możliwość pozostawienia dziecka pod opieką profesjonalistów i swobodnego szusowania. Wymarzone warunki znajdą tu nie tylko narciarze zjazdowi, również dla narciarzy klasycznych i snowboardzistów przygotowano bogatą infrastrukturę, a dla wszystkich liczne oferty aprés-ski - 6 km tor saneczkowy, wędrówki na rakietach śnieżnych, lodowisko, a nawet skoki na bungee.

Stacje narciarskie

Pitztaler Gletscher i Rifflsee

Dzięki lodowcowi w Pitztalu śnieg i białe szaleństwo panują od października do maja. Na dwóch stacjach na końcu doliny, połączonych trasami narciarskimi w sezonie zimowym, Riflsee i Pitztaler Gletscher, poprowadzono tu łącznie 41 km tras. Są one zlokalizowane na północnych zboczach Hinterer Brunnenkogel (Pitztaler Gletsscher) i Grubenkopf (Riflsee), w cieniu potężnego masywu Wildspitze (3774 m n.p.m.). Stacja lodowcowa to jazda na najwyżej położonym lodowcu w Tyrolu, wyciągi rozciągają się tu na wysokości 1.740 - 3.440 m n.p.m., a na górnej stacji kolejki można posilić się w najwyżej położonej w Austrii kawiarni. Wśród 22 km tras przeważają trasy czerwone, łatwiejsze, niebieskie trasy poprowadzono w rejonie szczytu Mittagskogel. Dla snowboardzistów przygotowano half-pipe i snowpark. Wokół malowniczego jeziora Riflsee poprowadzono łącznie 19 km tras, przede wszystkim niebieskich. Jedna z nich (nr 1) kończy się przy dolnej stacji kolejki na lodowiec. Na obu stacjach przygotowano również ok. 50 km tras biegowych.

Pitztaler Gletscher

ogółem 22 km tras

Wyciągi koleje podziemne, gondole i koleje linowe: 3 wyciągi krzesełkowe: 1 orczyki: 2

Trasy 10% trudnych 73% średnich 17% łatwych

Rifflsee

ogółem 19 km tras

Wyciągi gondole i koleje linowe: 1 wyciągi krzesełkowe: 2 orczyki: 1

Trasy 23% trudnych 25% średnich 52% łatwych

Hochzeiger

Ta stacja narciarska położona w dolinie Pitztal powyżej miejscowości Jerzens jest nastawiona głównie na narciarzy średniozaawansowanych. Trasy czerwone to ponad połowa spośród 40 km tras zlokalizowanych na wysokościach od 1450 do 2450 m n.p.m. na zboczach gór Hochzeiger i Sechszeiger. Początkujący skorzystają z dwóch widokowych tras niebieskich o łącznej długości 12 km, a dla zaawansowanych narciarzy wyzwaniem będą 3 trasy czarne poprowadzone w górnej części stacji - łącznie 8 km. Atrakcją będzie też trasa z pomiarem czasu. Dla snowboardzistów przygotowano rozbudowany funpark, dla narciarzy biegowych - 50 km tras. Jeśli komuś znudzą się narty, na Hochzeiger znajdziemy też 6 km trasę saneczkową - w czwartki organizowane są wieczorne zjazdy. Rodziny z dziećmi docenią bogaty wybór przedszkoli i szkółek narciarskich.

ogółem 40 km tras

Przepustowość wyciągów: 15 200 os./godz.

Wyciągi gondole i koleje linowe: 1 wyciągi krzesełkowe: 4 orczyki: 4

Trasy 15% trudnych 55% średnich 30% łatwych

Mapy

Pitztaler Gletscher i Rifflsee [kliknij]

Hochzeiger [kliknij]

Karnet w cenie

3 x Pitztaler Gletscher + Riffelsee zgodnie z wybranym terminem 

UWAGA: W przypadku zakupu oferty na 3 dni przed rozpoczęciem pobytu (tj. od poniedziałku od 10:00) cena nie zawiera karnetu. Cena oferty jest wówczas pomniejszona o cenę karnetu.

Karnety narciarskie

Karnet Pitztaler Gletscher + Rifflsee - umożliwia jazdę na 2 stacjach narciarskich Pitztaler Gletscher i Rifflsee, łącznie 44 km tars.

Cennik oficjalny 

Pitztal 5 dni   30.11.2019 - 20.12.2019;  11.01.2020 - 24.01.2020;  18.04.2020 - 10.05.2020   26.10.2019 - 29.11.2019;  21.12.2019 - 10.01.2020; 25.01.2020 - 17.04.2020  
DOROŚLI   193,00 Euro   213,00 Euro 
DZIECI UR. 2004-2013  116,00 Euro   128,00 Euro 
DZIECI UR. PO 1/01/2014  GRATIS 

 GRATIS 

Pitztal 6 dni   30.11.2019 - 20.12.2019;  11.01.2020 - 24.01.2020;  18.04.2020 - 10.05.2020   26.10.2019 - 29.11.2019;  21.12.2019 - 10.01.2020; 25.01.2020 - 17.04.2020  
DOROŚLI   222,00 Euro   245,00 Euro 
DZIECI UR. 2004-2013  134,00 Euro    147,00  Euro 
DZIECI UR. PO 1/01/2014  GRATIS   GRATIS 

Pogoda

Pitztaler Gletscher i Rifflsee [kliknij]

Hochzeiger [kliknij]

Kamery

Pitztaler Gletscher i Rifflsee [kliknij]

Hochzeiger [kliknij]

WEEKEND MAJOWY NA LODOWCU Hotel PIZ

AUSTRIA - TYROL - LODOWIEC PITZTAL - ST. LEONHARD IM PITZTAL
Hotel nie posiada ofert do rezerwacji.
cookies Ta witryna używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może służyć Państwu lepiej - polityka plików cookies.