Najważniejsze cechy:

  • 8 km od lodowca Kitzsteinhorn
  • W centrum Kaprun
  • Centrum wellness z basenem

Jednym zdaniem:

Początek sezonu zimowego w Kaprun! W tym nielimitowana jazda na lodowcu, najwyżej położony punkt widokowy w Austrii, dodatkowe atrakcje i super cena!

Program narciarski

ze względu na położenie hotelu, sugerujemy 4 dni jazdy na lodowcu Kitzsteinhorn. 

Ramowy program imprezy

Ramowy program imprez autokarowych:

Dzień 1: W godzinach nocnych wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy

Dzień 2: Przyjazd do hotelu w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, spotkanie informacyjne. Wieczorem obiadokolacja, a zaraz po niej impreza integracyjna, nocleg.

Dzień 3 - 6: Po śniadaniu wyjazd na narty na lodowiec, czas na szusowanie.

Dla chętnych - szkolenia narciarskie oraz trening jazdy na tyczkach.

Wieczorem obiadokolacja w hotelu. A po kolacji każdego dnia zapraszamy na wieczorną imprezę integracyjną.

Dzień 7: po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd do Polski.

Ramowy program imprez z dojazdem własnym:

Dzień 1: przyjazd, zakwaterowanie od godz. 15:00; spotkanie informacyjne. Wieczorem obiadokolacja, a zaraz po niej impreza integracyjna, nocleg.

Dzień 2-5: Po śniadaniu wyjazd na narty na lodowiec, czas na szusowanie.

Dla chętnych - szkolenia narciarskie oraz trening jazdy na tyczkach.

Wieczorem obiadokolacja w hotelu. A po kolacji każdego dnia zapraszamy na wieczorną imprezę integracyjną.

Dzień 6: śniadanie, wykwaterowanie do godz. 09:00. 

Imprezy

Ski Opening - zapraszamy na początek sezonu już w listopadzie do Kaprun! 

W programie:

  • wieczorna impreza integracyjna,
  • codzienna jazda na lodowcu,
  • dla chętnych - szkolenia narciarskie
  • dla chętnych- trenig na tyczkach
  • imprezy wieczorne: konkursy, dyskoteki!

Szkolenia narciarskie dla dorosłych i dzieci (3 stopnie zaawansowania) - gwarantujemy opiekę NASZEJ SZKOŁY NARCIARSKIEJ WYGODA SKI (licencja SITN). Sprawdz naszą KADRĘ już teraz. 

Zajęcia doszkalające odbywają się w grupach o podobnym stopniu zaawansowania. Do wyboru różne stopnie zaawansowania, szczegółowy opis znajduje się TUTAJ. 

 

Położenie

hotel położony w Kaprun, ok. 1 km od centrum, w samym sercu austriackich Alp - w otoczeniu górskiego regionu Hohe Tauern i zapierającego dech w piersiach lodowca Kitzsteinhorn. Przystanek ski busa znajduje się ok. 100 m od hotelu. Rozkład jazdy: kliknij. Najbliższy wyciąg Maiskogel – oddalony o ok. 1 km.  Lodowiec Kitzsteinhorn oddalony jest o ok. 6 km. 

Hotel

rodzinny, przestrzenny hotel, w tradycyjnym austriackim stylu. Dysponuje 96 wygodnymi pokojami oraz centrum wellness z basenem. Oficjalna kategoria: ****

Istnieje możliwość udostępnienia usługi dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Dokładne informacje na temat możliwości dostosowania usługi do konkretnych potrzeb podróżnego udzielone będą na jego wniosek.

Pokoje

Stone Pine  –  o powierzchni ok. 30m2, przeznaczony dla 2 lub 3 osób; istnieje możliwość zakwaterowania 2 osób dorosłych oraz 2 dzieci w wieku do 12 lat;  w każdym znajduje się łazienka z prysznicem, suszarką do włosów, osobne WC; telefon, TV sat, balkon, Wi-Fi (gratis), minibar (odpłatnie).

Do dyspozycji

centrum wellness otwarte w godzinach 15:00-20:00 (basen wewnętrzny, sauna, łaźnia parowa, jacuzzi, solarium – odpłatnie: 8 EUR za 20 min); Wi-fi (gratis); siłownia, narciarnia; parking (bezpłatnie – ilość miejsc ograniczona), mini club dla dzieci (dzieci pozostają pod opieką rodziców); bar hotelowy.

Uwaga: Ze względu na zmieniające się przepisy, ewentualne regulacje dotyczące sposobu korzystania ze strefy wellness zostaną podane przed rozpoczęciem sezonu.

Kuchnia

śniadania – bufet szwedzki, obiadokolacje 4-daniowe - bufet sałatkowo-przystawkowy, pierwsze i drugie danie (wybór spośród minimum dwóch wariantów), deser. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.

Uwaga: Ze względu na zmieniające się przepisy, ewentualne regulacje dotyczące sposobu wydawania posiłków zostaną podane przed rozpoczęciem sezonu.

Procedury bezpieczeństwa

Mając na uwadze Państwa bezpieczeństwo, współpracujemy z obiektami, które wdrożyły procedury bezpieczeństwa w związku z występowaniem COVID-19. 

Uwaga

Instrukcja dla Ubezpieczonych:

W sytuacji wystąpienia szkody/wypadku - proszę zapoznać się z Instrukcją dla Ubezpieczonych, wejdź i przeczytaj

Karta Ubezpieczeniowa: 
Posiadacz niniejszej karty jest objęty ochroną ubezpieczeniową przez SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. - pobierz kartę ubezpieczeniową.
Niniejsza karta jest ważna tylko z polisą ubezpieczeniową, będącą w posiadaniu organizatora turystyki.

Mapa

Cena zawiera

5 x noclegi * 5 x śniadania i obiadokolacje * opiekę rezydenta * Pakiet Podstawowy / ubezpieczenie Signal Iduna / KL 12 000 EUR w tym koszty ratownictwa 6 000 EUR, NNW 10 000 PLN, Bagaż 800 PLN, obejmuje amatorskie uprawianie sportów zimowych, ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworych  oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami, ubezpieczenie OC narciarza 10 000 EUR i ubezpieczenie sprzętu sportowego SS 2 000 PLN  (więcej szczegółów) * transport do hotelu wg wybranej oferty (dotyczy oferty autokarowej)  * korzystanie z centrum wellness (basen wewnętrzny, sauna, łaźnia parowa, jacuzzi) * Turystyczny fundusz gwarancyjny * podatek VAT.
Usługi transportowe, w tym transferowe, będą świadczone w grupie.

Cena nie zawiera

napojów do obiadokolacji * transferów do wyciągów *karnetu narciarskiego 

Ubezpieczenie rekomendowane

Ubezpieczenie rozszerzone w wariancie: Pakiet Rekomendowany lub Pakiet Super, z dużo szerszym zakresem assistance - sprawdź szczegóły.

Pakiet Rekomendowany – zakres super assistance – KL 35 000 EUR, w tym koszty ratownictwa 6 000 EUR, NNW 15 000 PLN, Bagaż 1 000 PLN, SS (sprzęt sportowy) 1 500 PLN, OC 25 000 EUR, sporty ekstremalne (jazda poza trasami) – Cena 1,25 EUR/os./dzień.

Pakiet Super – zakres super assistance – KL 100 000 EUR, w tym koszty ratownictwa 6 000 EUR, NNW 30 000 PLN, Bagaż 1 500 PLN, SS (sprzęt sportowy) 1500 PLN, OC 50 000 EUR, sporty ekstremalne (jazda poza trasami) – Cena 2,5 EUR/os./dzień.

Dopłaty opcjonalne

* ubezpieczenie rozszerzone (koszty leczenia 30 000 EUR)
* karnet narciarski
* szkolenia narciarskie dla dorosłych - 95 EUR/4dni
* szkolenia narciarskie dla dzieci - 95 EUR/4dni
* trening na tyczkach dla dorosłych - 95 EUR/4dni

Szczegóły dotyczące szkoleń znajdziesz TUTAJ

Dodatkowe opłaty i inne koszty

dodatkowym kosztem, który każdy uczestnik zobowiązany jest ponieść na miejscu jest lokalna opłata klimatyczna, ustalana przez lokalne władze administracyjne w wysokości 1,85 EUR/os./dzień (dotyczy osób powyżej 15 roku życia). 

Ogólny opis regionu

Kaprun – Zell am See usytuowane w dolinie jeziora Zeller See w Ziemi Salzburskiej, w otoczeniu ponad 30 trzytysięczników, z widokiem na najwyższy w Austrii szczyt – Großglockner 3798 m n.p.m., są bez wątpienia jednymi z najbardziej znanych i lubianych stacji narciarskich w Europie.

Region powstał w wyniku połączenia sił marketingowych 2 miejscowości; Kaprun i Zell am See. Trasy ośrodka Kaprun zlokalizowane są na całorocznym lodowcu Kitzsteinhorn (3029 m n.p.m.), a trasy Zell am See na zboczach góry Schmittenhöhe (2000 m n.p.m.). Łącznie z trzecim, najmniejszym ośrodkiem narciarskim Maiskogel, mamy do dyspozycji 154 km tras obsługiwanych przez 52 wyciągi. Pomimo niedużych odległości nie ma możliwości przejechania z jednego terenu na drugi, bez zdejmowania nart.

Przyjeżdżają tu równie chętnie Niemcy, Holendrzy, Brytyjczycy jak i Polacy. O tym jak wielkim powodzeniem wśród Polaków cieszy się ten region świadczy fakt, że Kaprun-Zell am See nazywane jest zimową stolicą Polski. Nic w tym dziwnego, bowiem w tym tłumnie odwiedzanym kompleksie narciarskim można uprawiać zimowe sporty wszelkiego rodzaju i na każdym poziomie trudności. Równie bogata jest oferta rozrywek apres ski – na narciarzy czekają liczne restauracje, kawiarnie, bary, dyskoteki i karczmy.

UWAGA: Nowością od grudnia 2019 jest gondola łącząca Kaprun z lodowcem- K-onnection (połączenie stacji Maiskogel z lodowcem Kitzsteinhorn). 

Stacje narciarskie

KAPRUN – LODOWIEC KITZSTEINHORN
By dostać się w rejony wiecznego śniegu należy wsiąść w Maiskogelbahn, a nastepnie w nowoczesną gondolę 3K K-onnection lub dwuodcinkową kolej gondolową Gletscherjet, a następnie w Alpincenter przesiąść się na wyciąg krzesełkowy. W sumie na lodowcu do dyspozycji narciarzy jest 20 wyciągów, które wjeżdżają na wysokość 3029 m n.p.m. Stoki wokół Alpincenter należą do łatwych i średnio trudnych, dadzą sobie tutaj radę także mało zaawansowani narciarze. Większych umiejętności wymaga trasa zjazdowa prowadząca obok schroniska Salzburger Hutte aż do środkowej stacji kolejki na Breitriesenalpe.
ogółem 41 km tras, sztuczne naśnieżanie 20% tras, przepustowość wyciągów; 32.985 os./godz.
Wyciągi - gondole i koleje linowe; 5, wyciągi krzesełkowe; 5, orczyki; 10
Trasy - 7% trudnych, 39% średnich, 54% łatwych

ZELL AM SEE – SCHMITTENHÖHE
Stoki Schmittenhöhe znane są z urozmaiconych tras i doskonałych warunków śniegowych (70% tras leży powyżej 1400 m n.p.m., stoki mają przeważnie ekspozycję wschodnią). Trasy dla siebie znajdą tutaj narciarze o każdym stopniu zaawansowania. Na tych bardziej wprawionych czekają 2 osławione trasy zjazdowe (różnica poziomów wynosi ponad 1000 m); Trass i trasa Pucharu Świata – Standard; ostre krawędziowanie na stromych zamuldzonych stokach to nie lada wyzwanie nawet dla narciarzy o żelaznej kondycji. Dla lubiących mocne wrażenia – trasa z muldami znajdująca się poniżej kolejki Sohnkogelbahn.
ogółem 77 km tras, sztuczne naśnieżanie 100% tras, przepustowość wyciągów; 44.236  os./godz.
wyciągi - linowe; 7, wyciągi krzesełkowe; 10, orczyki; 10.
Trasy - 32,5% trudnych, 35% średnich, 32,5% łatwych

Mapy

Kaprun-Kitzsteinhorn [kliknij]

Zell am See-Schmittenhöhe [kliknij]

Karnety narciarskie

Karnet KITZSTEINHORN - 12.10.2019-28.11.2019 - Cennik oficjalny

Karnet umożliwia jazdę na lodowcu Kitzsteinhorn.

Łącznie ok. 41 km tras.

SKIPASS KITZSTEINHORN  3-dniowy 4-dniowy
DOROŚLI 145 EUR 184,5 EUR
DZIECI UR. 2001-2003 108,5 EUR 138 EUR
DZIECI UR. 2004-2013 72,5 EUR 92 EUR
DZIECI UR. OD 2014 GRATIS GRATIS

Pogoda

Kaprun-Kitzsteinhorn [kliknij]

Zell am See-Schmittenhöhe [kliknij]

Kamery

Kaprun-Kitzsteinhorn [kliknij]

Zell am See-Schmittenhöhe [kliknij]

SKI OPENING HOTEL TONI

AUSTRIA - ZIEMIA SALZBURSKA - KAPRUN/ZELL AM SEE - SKI OPENING - KAPRUN

Skalkuluj swój wyjazdAby założyć rezerwację, należy wybrać minimum jedno dziecko powyżej 4 lat
Cena/os:
2215 PLN 2015 PLN
Razem:
4430 PLN 4031 PLN
888 EUR

Sprawdź zasady promocji

Ta oferta wymaga potwierdzenia przez nas. Po dokonaniu wstępnej rezerwacji otrzymasz od nas informację zwrotną w sprawie dostępności pokoi w wybranym terminie w ciągu 2 dni roboczych.


W ramach jednej rezerwacji można zarezerwować tylko jeden pokój. Jeśli potrzebujesz zakwaterowania dla większej liczby osób, załóż kolejną rezerwację.

cookies Ta witryna używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może służyć Państwu lepiej - polityka plików cookies.