Najważniejsze cechy:

  • Centrum Wellness
  • Blisko term
  • Sala fitness

Jednym zdaniem:

Komforotwy, przytulny hotel oraz możliwość jazdy na stokach regionu Ski Amade – wyjazd narciarski na pewno będzie udany!

Program narciarski

sugerujemy przeznaczyć np. 2/3 dni na Snow Park Salzburg, 2 dni na Zauchensee-Flachauwinkl oraz 1 dzień na Radstadt-Altenmarkt. Do realizacji tego programu niezbędny jest karnet Ski Amade.

Ramowy program imprezy

Ramowy program imprezy z dojazdem własnym, z wyżywieniem: śniadania i obiadokolacje

5-noclegów: Dzień 1: przyjazd, zakwaterowanie od godz. 14:00, obiadokolacja. Dzień 2-5: białe szaleństwo. Dzień 6: śniadanie, wykwaterowanie do godz. 10:00.

7-noclegów: Dzień 1: przyjazd, zakwaterowanie od godz. 14:00, obiadokolacja. Dzień 2-7: białe szaleństwo. Dzień 8: śniadanie, wykwaterowanie do godz. 10:00.

Ramowy program imprezy z dojazdem własnym, z wyżywieniem: śniadania

5-noclegów: Dzień 1: przyjazd, zakwaterowanie od godz. 14:00. Dzień 2-5: białe szaleństwo. Dzień 6: śniadanie, wykwaterowanie do godz. 10:00.

7-noclegów: Dzień 1: przyjazd, zakwaterowanie od godz. 14:00. Dzień 2-7: białe szaleństwo. Dzień 8: śniadanie, wykwaterowanie do godz. 10:00.

Położenie

hotel Laudersbach's Landhotel znajduje się w miejscowości Altenmarkt. Od centrum oraz od najbliższego marketu dzieli go ok. 1 km. Obiekt położony jest ok. 7 km od huśtawki Trzech Dolin Flachau-Wagrain-St Johann, ok. 13 km od Zauchensee-Flachauwinkl-Kleinarl oraz ok. 7 km od Altenmarkt-Radstadt.

Hotel

komfortowy obiekt, który oferuje 30 pokoji oraz centrum wellness. Przystanek skibusa znajduje się ok. 20 m od hotelu (skibus jest bezpłatny). Oficjalna kategoria: ***.

Istnieje możliwość udostępnienia usługi dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Dokładne informacje na temat możliwości dostosowania usługi do konkretnych potrzeb podróżnego udzielone będą na jego wniosek.

Pokoje

pokoje 2-osobowe z możliwością 1 lub 2 dostawek; w pokoju znajduje się łazienka z prysznicem, suszarką do włosów, TV sat, sejf, bezpłatne Wi-Fi. Powierzchnia pokoju standard wynosi ok. 19 m² a pokoju comfort ok. 23-29 m².

Do dyspozycji

lobby, sejf (na recepcji), narciarnia, bezpłatny parking, garaż, restauracja a'la carte, bezpłatne WI-Fi, centrum wellness: sauna, łaźnia parowa, mała sala fitness.

Po nartach

W Altenmarkt im Pongau znajdują się liczne restauracje, bary a także termy, do których warto wybrać się na chwilę relaksu.

Kuchnia

śniadanie w formie bufetu oraz obiadokolacja (3-daniowe menu + bufet sałatkowy) lub samo śniadanie.

Uwaga

Instrukcja dla Ubezpieczonych:

W sytuacji wystąpienia szkody/wypadku - proszę zapoznać się z Instrukcją dla Ubezpieczonych, wejdź i przeczytaj

Karta Ubezpieczeniowa: 
Posiadacz niniejszej karty jest objęty ochroną ubezpieczeniową przez SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. - pobierz kartę ubezpieczeniową.
Niniejsza karta jest ważna tylko z polisą ubezpieczeniową, będącą w posiadaniu organizatora turystyki.

Mapa

Cena zawiera

5 lub 7 noclegów oraz 5 lub 7x śniadania albo śniadanie i obiadokolacja zgodnie z wybranym terminem i ofertą * opiekę rezydenta - uwaga rezydent na telefon * ubezpieczenie KL, NNW i bagaż, które obejmuje także amatorskie uprawianie sportów zimowych i następstwa chorób przewlekłych, oraz ubezpieczenie OC narciarza (więcej szczegółów) * korzystanie z centrum welness * podatek VAT * Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

napojów do obiadokolacji * transferów do wyciągów * karnetu narciarskiego.

Dopłaty opcjonalne

ubezpieczenie rozszerzone (koszty leczenia 30000 EUR).

Dodatkowe opłaty i inne koszty

Dodatkowym kosztem, który każdy uczestnik zobowiązany jest ponieść na miejscu jest lokalna opłata klimatyczna, ustalana przez lokalne władze administarcyjne w wysokości 1,10 EUR/os./dzień (obowiązuje osoby powyżej 16 roku życia).

Ogólny opis regionu

Ski Amadé – leżący w Taurach Radstadtskich w kraju Salzburskim i Styrii to 5 stowarzyszonych regionów (Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig i Großarltal) i należących do nich 28 ośrodków narciarskich rozrzuconych na olbrzymim terenie, na którym obowiązuje jeden karnet narciarski. Wystarczy godzinna jazda samochodem z Salzburga, aby znaleźć się w samym centrum Ski Amadé, gdzie na miłośników białego szaleństwa czeka spełnienie narciarskich marzeń: 860 km tras o różnym poziomie trudności: 280 km łatwych, 483 km średnich i około 97 km trudnych, obsługiwanych przez 270 wyciągów. Narciarze mogą wjechać na wysokość 2700 m n.p.m., a przy stokach znajduje się 200 schronisk i górskich restauracji. Ski Amadé dba również o jakość przygotowania tras oraz warunki śniegowe – 80% tras może być sztucznie naśnieżana. Najbardziej rozległy obszar wchodzący w skład Ski Amadé to huśtawka trzech Dolin, czyli połączone miejscowości Flachau, Wagrain i St. Johann (łącznie 177 km tras narciarskich). Kolejna huśtawka narciarska w Kraju Salzburskim to Hochkönig, z trasami zlokalizowanymi na zboczach szczytów: Hochkeil (1783 m n.p.m.), Schneeberg (1921 m n.p.m.), Wastlhöhe (1730 m n.p.m.), Gabühel (1634 m n.p.m.) oraz Aberg-Langeck (2000 m n.p.m.). Nazwa regionu pochodzi od góry Hochkönig liczącej prawie trzy tysiące metrów, na której niestety nie zlokalizowano wyciągów narciarskich, można tu dotrzeć jedynie o własnych siłach, podejście wprawdzie trwa ok. 6 godzin, jednak rekompensatą jest niewątpliwie zjazd po dzikiej nieprzygotowanej przez ratraki trasie. Do najważniejszych miejsc zimowego wypoczynku w Austrii należy niewątpliwie styryjski region Schladming-Dachstein. Trasy zlokalizowane są w kilku ośrodkach z których największy to huśtawka 4 gór (Planai, Hochwurzen, Hauser Kaibling i Reiteralm), na nartach jeździ się również na płaskowyżu Ramsau, całorocznym lodowcu Dachstein oraz górach Galsterbergalm i Stoderzinken.

Jest to jeden z największych ośrodków narciarskich w Austrii, który odwiedza blisko 1,5 miliona narciarzy każdego roku. 860 km przygotowanych tras narciarskich zarówno dla rozpoczynających przygodę z białym szaleństwem, jak i dla doskonalących jazdę i wytrawnych narciarzy. To doskonałe miejsce dla całych rodzin z dziećmi (dywaniki dla dzieci), jak i snowboardzistów, z Myśla o których powstały tutaj snowparki. Jedyny problem stanowi brak bezpośrednich połączeń narciarskich pomiędzy 5 regionami, należy dysponować własnym środkiem transportu.

Ski Amade; ogółem tras; 860 km
Trasy - łatwe; 33%, średnie; 56%, trudne11%
Wyciągi - orczyki; 125, krzesła;98, gondole;47

Stacje narciarskie

ZAUCHENSEE – FLACHAUWINKL – KLEINARL
Trasy wytyczone na stokach Gamskogel, Rauchkopf, Roßkopf i Mooskopf, usytuowane na wysokości od 1350 do 2200 m n.p.m., polecamy szczególnie narciarzom preferującym strome stoki, muldy, jazdę w głębokim śniegu oraz trasy do szybkiej jazdy karvingowej. Na Gamskogel znajduje się najdłuższa w tym regionie, 6 km trasa FIS-owska, na Roßkopf trasy do jazdy po muldach. Najtrudniejszy zjazd to czarna trasa prowadząca ze szczytu Rauchkopf przez Gnadelalm do Untertauern. Aby dotrzeć do Kleinarl należy zjechać z Roßkopf w kierunku Flachauwinkel i przemieścić się przy pomocy wyciągów na leżący po drugiej stronie Mooskopf i zjechać po szerokich trasach w dolinę.


HUŚTAWKA TRZECH DOLIN FLACHAU – WAGRAIN – ST JOHANN
Trasy huśtawki narciarskiej trzech Dolin spełnią oczekiwania narciarzy o każdym stopniu zaawansowania, z przeważająca liczbą tras średnio trudnych. Narciarze i snowboardziści znajdą tu szerokie i długie nartostrady oraz atrakcyjne odcinki freeride’owe, z kolei bardziej zaawansowanym narciarzom polecamy m.in.: 6 kilometrową, techniczną trasę zjazdową pucharu świata Griessenkar oraz zbocze Saukarkopf, idealne do szybkiej jazdy karvingowej. Narciarze o dobrej kondycji mogą kursować cały dzień pomiędzy Flachau, Wagrain oraz St. Johann nie zjeżdżając dwa razy tą samą trasą, trzeba jednak pamiętać, że na przejechanie z Flachau do St. Johann i z powrotem potrzeba ok. 4 godzin (bez odpinania nart dojeżdżamy do Alpendorfu, skąd regularnie kursują skibusy do stacji St. Johann). Stacja słynie z bardzo nowoczesnej infrastruktury, świetnie przygotowanych tras i idealnych warunków śniegowych – doceniają ją zawodowi alpejscy narciarze trenując tu do zawodów Pucharu Świata. W obrębie miejscowości co ok. 15 min. kursuje bezpłatny skibus.


ALTENMARKT - RADSTADT

 Stacja ta jest częścią ogromnego obszaru Ski Amadé. Na stoki góry Kemathöhe (1770 m n.p.m.), gdzie znajduje się stacja narciarska, można dostać się gondolami z dwóch miejscowości: Altemnarkt i Radstadt. Ta niewielka stacja o łagodny zboczach oferuje narciarzom system nowoczesnych  wyciągów oraz perfekcyjnie przygotowanych tras zjazdowych. Stacja przygotowana jest dla narciarzy początkujących i średniozaawansowanych. Ośrodek przygotowany jest także dla miłośników jazdy z głębokim śniegu. Stacja polecana jest szczególnie rodzinom z dziećmi. Dookoła stacji rozmieszonych jest 150 km tras dla narciarstwa biegowego.


HOCHKÖNIG
Tereny narciarskie huśtawki Hochkönig zlokalizowano na wysokości 1500 do 2400 m n.p.m., wokół 3 urokliwych miejscowości; Maria Alm, Dienten i Mülbach. Przeważają tu trasy średnio trudne idealne do doskonalenia jazdy. Jedyna czarna trasa znajduje się na hali Karbachalm, jednak dobrzy narciarze znajda coś dla siebie również na hali Holzalm oraz trasach na Pffafenbühelm, natomiast amatorzy jazdy po muldach będą mogli poszaleć na celowo nieprzygotowanych zboczach Lamark. Niewątpliwe plusy tego regionu to długi sezon (do 1 maja) oraz możliwość przenoszenia się z ośrodka do ośrodka bez zdejmowania nart.
 

Mapy

Ski Amade [kliknij]

Karnety narciarskie

Karnet Ski Amade cennik oficjalny

Karnet umożliwia jazdę na wszystkich ośrodkach regionu Ski Amade (Salzburger SportWelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig, Großarltal - łącznie 760 km tras)

SKI AMADE 6 DNI DO 21/12/2018;
OD 16/03/2019  
05/01/2019-25/01/2019 22/12/2018-04/01/2019; 26/01/2019-15/03/2019
DOROŚLI 247,50 € 256,50 € 266 €
DZIECI UR. 2000-2002 185,50 € 192,50 € 199,50 €
DZIECI UR. 2003-2012 123,50 € 128,50 € 133 €
DZIECI UR. PO 1/01/2013 GRATIS GRATIS GRATIS

Pogoda

Ski Amade [kliknij]

Kamery

Ski Amade [kliknij]

LAUDERSBACH'S LANDHOTEL

AUSTRIA - ZIEMIA SALZBURSKA - SKI AMADE - ALTENMARKT
Hotel nie posiada ofert do rezerwacji.
cookies Ta witryna używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może służyć Państwu lepiej - polityka plików cookies.