Najważniejsze cechy:

  • Szkolenia dla dzieci i dorosłych
  • Blisko wyciągów
  • Wellness z basenem

Jednym zdaniem:

Znakomita baza wypadowa na stoki Folgaria, hotel z wellnessem - to silne atuty tego obiektu.

Program narciarski

ze względu na położenie hotelu,  sugerujemy przeznaczyć 6 dni na stację Folgaria-Lavarone.

Ramowy program imprezy

Ramowy program imprez samolotowych: Dzień 1: odprawa na lotnisku na 2 godz. przed wylotem. Przylot, transfer do hotelu (od 2,5h do 4,5h), zakwaterowanie, obiadokolacja (w przypadku późnego przyjazdu do hotelu (po godz. 21.00) klienci otrzymują tzw. kolację na zimno. Dzień 2-7: białe szaleństwo. Dzień 8: śniadanie, wykwaterowanie, transfer na lotnisko, wylot do Polski. Sprawdź rozkład lotów.

Ramowy program imprez autokarowych:

Program klasyczny 7-noclegowy: Dzień 1: wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Czechy i Austrię. Dzień 2: przyjazd do Włoch, zakwaterowanie, obiadokolacja. Dzień 3-8: białe szaleństwo. Dzień 9: śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Polski, przejazd przez Włochy i Austrię. Dzień 10: przejazd przez Czechy, przyjazd do Polski w godzinach wczesno-porannych.

Sprawdź rozklad jazdy dla pobytów 7-noclegowych

Ramowy program imprez z dojazdem własnym:

Program klasyczny 7-noclegowy: Dzień 1: przyjazd, zakwaterowanie od godz. 14:00, obiadokolacja. Dzień 2-7: białe szaleństwo. Dzień 8: śniadanie, wykwaterowanie do godz. 10:00.

Opis konwencji Mama i Ja

Prawdziwy program Mama i Ja jest nie do pomylenia z innymi, które próbują go naśladować. To zdecydowanie najlepszy sposób na narty z rodziną!

Jak wyglądają szkolenia i animacje?
Po śniadaniu opiekę nad dziećmi przejmują instruktorzy. Szkolenia rozpoczynamy obowiązkową rozgrzewką, po której następują zajęcia w grupach. W trakcie szkoleń obecność rodziców jest niewskazana. Nasi instruktorzy zadbają o wszystko co ważne: na początek podzielą wszystkich na grupy pod kątem zaawansowania, a na końcu przygotują do zawodów podsumowujących wyjazd – ważne przecież, aby wszyscy wygrali:-) Po powrocie do hotelu czas na naszych animatorów – możecie spokojnie odpocząć mając pewność, że dzieci są w dobrych rękach. Wieczorne kładzenie się do snu jest już w rękach rodziców. Kilka lat temu dokonaliśmy rozdziału funkcji instruktorów od animatorów, którzy dbają o dzieci od powrotu z nart. Okazało się to strzałem w dziesiątkę i zdecydowanie podniosło oceny wyjazdów.

Mniejsze grupy, lepsza opieka
Wszystkie szkolenia odbywają się w niewielkich grupach, a liczba instruktorów dostosowywana jest do liczby dzieci i ich poziomu. Przewidujemy minimum 1 instruktora na grupę od 6 do 10 dzieci, ale początkujące grupy są zwykle mniejsze. Przyporządkowanie do grup odbywa się pierwszego dnia jazdy: instruktorzy ustalają składy poszczególnych grup na podstawie faktycznych umiejętności dzieci. W miarę indywidualnych postępów możliwe są późniejsze przejścia z grupy do grupy.

Starsi i młodsi w tym samym miejscu!
I maluchy i nastolatki nie będą narzekać na brak towarzystwa, a Alpy to fantastyczne miejsce na pierwsze szusy. W programie Mama i Ja mogą wziąć udział dzieci w wieku 4 - 16 lat. Starsze dziecko może doskonalić jazdę w grupie PRO (szczegóły poniżej) , kiedy młodsze dopiero ją zaczyna – nasi instruktorzy zadbają o jednych i drugich. Dlaczego takie przedziały wiekowe? Dzieci starsze, potrzebują większych wyzwań dlatego z myślą o nich stworzyliśmy specjalna grupę PRO.   Natomiast maluchy poniżej 4 lat często wymagają bardziej intensywnej opieki rodziców, aby skorzystać z atrakcji, jakie oferuje program.

NOWOŚĆ Grupa szkoleniowa PRO

To znakomita propozycja dla nastolatków. W grupie PRO poza klasycznym doskonaleniem jazdy na nartach wprowadzamy:

- elementy jazdy sportowej,

- podstawy jazdy na tyczkach.

Dzięki temu, także młodzież, która opanowała jazdę na nartach w stopniu zaawansowanym ma powody aby uczestniczyć w naszych szkoleniach. 3 podstawowe grupy (początkujący, średniozaawansowani, zaawansowani) dostępne są dla wszystkich uczestników (od 4 do 14 lat) natomiast grupa PRO została stworzona z myślą o młodzieży w wieku 10-16 lat. Zapraszamy.

NOWOŚĆ Przedszole dla maluchów - zobacz więcej


NASZA KADRA

Jesteśmy LINENCJONOWANA SZKOŁĄ NARCIARSKĄ SITN/PZN. Zobacz naszych instruktorów.

Program MAMA i JA – najlepsze rozwiązanie na rodzinne ferie próbują kopiować inni, ale oryginał jest tylko jeden

Hotel

komfortowy hotel z centrum wellness,  położony w miejscowości Folgaria ok. 600 m od tarsy narciarskiej Costa oraz 700 m od centrum. Przystanek kolejki- skibusa (gratis) znajduje sie naprzeciw hotelu. Oficjalna kategoria***.

Pokoje

przestronne, komfortowe 2-, 3-, 4-,5-osobowe wykończone w stylu alpejskim, posiadają łazienkę z prysznicem i WC, suszarkę do włosów;Wi-Fi gratis, TV sat, minibar (odpłatnie), sejf. Niektore pokoje 4 -osobowe posiadają  łóżko małżeńskie oraz tapczan 2-osobowy. Oddzielne łóżka na zapytanie. Część pokoi posiada balkon.
Pokoje 5 -osobowe posiadają łóżko małżeńskie, tapczan 2- osobowy, łóżko pojedyncze. Część pokoi posiada balkon.

Do dyspozycji

centrum wellness z basenem zewnętrznym podgrzewanym, sauną, łaźnią turecką, mała siłownia, parking, narciarnia, bar, restauracja.

Po nartach

w centrum Folgarii znajduje się  kilka sklepów, barów/restauracji natomiast  w odległości ok.35 km znajduje się  stolica regionu  miasto Trydent z wieloma zabytkami oraz rozrywkami typu bary, sklepy, restauracje itp.

Kuchnia

śniadania w formie bufetu, obiadokolacje 4-daniowe:bufet sałatkowo-przystawkowy, pierwsze i drugie danie (wybór spośród kilku wariantów), deser. 

Uwaga

Szkolenie dla osób powyżej 16 roku życia odbywa się 2 h dziennie. Godziny szkoleń są podawane na miejscu w pierwszym dniu pobytu. Szkolenia odbywają się w grupach 6-8 os.

Dla naszych Klientów specjalne zniżkowe karnety Folgaria Lavarone do zakupu przez naszą stronę www.

Możliwość dokupienia karnetu opcjonalnego na maksymalnie 7 dni przed wyjazdem!

Zakupione karnety rozdaje kierownik grupy. Aby otrzymać karnet należy uiścić kaucję za keycard w wysokości 5 eur. Po wykorzystaniu karnetu, prosimy go zwrócić w dowolnej kasie skipasowej i odebrać kaucję.

Każde dziecko , które uczystniczy w szkoleniu musi mieć wykupiony karnet.

Instrukcja dla Ubezpieczonych:
W sytuacji wystąpienia szkody/wypadku - proszę zapoznać się z Instrukcją dla Ubezpieczonych - wejdź i przeczytaj

Karta Ubezpieczeniowa: 
Posiadacz niniejszej karty jest objęty ochroną ubezpieczeniową przez SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. - pobierz kartę ubezpieczeniową.
Niniejsza karta jest ważna tylko z polisą ubezpieczeniową, będącą w posiadaniu organizatora turystyki.

Mapa

Cena zawiera

7 noclegów * 7 x śniadania i obiadokolacje * pakiet Mama i Ja dla dzieci w wieku 4-13,99 lat oraz  szkolenie PRO dla dzieci 10-16 lat ( w cenie dla rezerwacji założonych od 01.10.2018) * opiekę rezydenta * korzystanie z centrum wellness * ubezpieczenie KL, NNW i bagaż, które obejmuje także amatorskie uprawianie sportów zimowych i następstwa chorób przewlekłych, oraz ubezpieczenie OC narciarza ( więcej szczegółów)* transport do hotelu wg wybranej oferty (dotyczy oferty samolotowej i autokarowej) * w opcji samolotowej - przewóz bagażu (bagaż rejestrowany -  max 32 kg/os, bagaż podręczny w max rozmiarach:40x30x20cm , narty lub snowboard spakowane w pokrowcu, buty narciarskie/ snowboardowe spakowane w bagażu głównym) * transfer lotnisko-hotel-lotnisko * Turystyczny Fundusz Gwarancyjny *  podatek VAT.

UWAGA: W terminie 12.01-19.01 przy zakupie oferty z przelotem z Krakowa - wylotowym lotniskiem jest Warszawa Okęcie. Transport autokarem z Krakowa  (w dwie strony) gratis.

Pakiet Mama i Ja obejmuje

szkolenia narciarskie (wybór stopnia zaawansowania podstawowy, średniozaawansowany, zaawansowany) dla dzieci 4-14 lat w grupach 6-10 osób * Nowość: szkolenia PRO -pogłębiające umiejętność jazdy skrętem ciętym, w tym treningi na tyczkach  dla dzieci w wieku 10-16 lat  * opiekę na stoku i po nartach * program animacyjny po nartach – gry i zabawy (w godz. 17.30-21.00 z przerwą na kolację).

Ważne: podczas zakładania rezerwacji prosimy zaznaczyć  konkretne szkolenie dla dziecka.

Cena nie zawiera

napojów do obiadokolacji * szkoleń narciarskich i opieki dla dzieci powyżej 16 lat i poniżej 4 lat, przedszkola dla maluchów.

Dopłaty opcjonalne

ubezpieczenie rozszerzone (koszty leczenia 30 000 €) *  szkolenia narciarskie dla osób powyżej 16-go roku życia (szkolenia trwają 2 h dziennie) * karnet * przedszkole dla maluchów.

Dodatkowe opłaty i inne koszty

opłata klimatyczna, płatna na miejscu – 2 Eur/os./dzień (dla osób powyżej 14 lat).

Ogólny opis regionu

Nazwa tego regionu to zlepione nazwy dwóch niewielkich miejscowości, malowniczo położonych w południowej części Dolomitów, ok. 30 km na wschód od Trydentu. Nieco większa Folgaria, mimo swych skromnych rozmiarów (3 tysiące stałych mieszkańców) stanowi znakomite zaplecze hotelowe i wypoczynkowe. Znajdują się tutaj boiska i hale sportowe, basen, lodowisko, kino, oraz liczne sklepy, bary i restauracje.

W świecie narciarskim Folgaria - Lavarone funkcjonuje jako region Skitour dei Forti. Ta nazwa pochodzi od umocnień z okresu panowania Habsburgów i I wojny światowej, które narciarze mogą podziwiać podczas szusowania. Trasy zjazdowe (łącznie ponad 100 km) i biegowe (ok. 90 km) zlokalizowane są na płaskowyżu Alpe Cimbra, otoczonym szczytami sięgającymi ponad 2000 m n.p.m., i na okolicznych grzbietach górskich. Na całym obszarze Skitour dei Forti obowiązuje jeden karnet narciarski, region też wchodzi także w skład konsorcjum Skirama znanego głównie z Val di Sole. To znakomite miejsce na rodzinny wypoczynek: w regionie znajdziemy dużą ilość niebieskich, rodzinnych tras narciarskich, tor saneczkowy, liczne szkółki narciarskie i inne elementy bogatej infrastruktury.

Stacje narciarskie

FOLGARIA

Ośrodek Folgaria to połączone wyciągi i trasy sześciu stacji narciarskich: Fondo Grande - Francolini, Serrada, Fiorentini Costa d'Agra, Ortesino - Costa, Alpe di Folgaria i Fondo Picolo. Razem do dyspozycji narciarze mają 74 km tras, położonych na wysokości 1 200 - 2 000 m n. p. m. Ośrodek ten bardzo intensywnie się rozwija, w tej chwili dysponuje 32 wyciągami (krzesełkowymi i orczykowymi) oraz nowoczesnym systemem sztucznego naśnieżania, które obejmuje 100% tras. Dzięki temu sezon narciarski na Folgarii trwa od listopada do kwietnia.

Do Państwa dyspozycji przygotowano 74 km tras oraz dobrze rozbudowaną sieć 22 wyciągów, która wciąż się rozwija. Dzięki sztucznemu dośnieżaniu tras oraz wysokościom dochodzącym do 2 000 m n. p. m., sezon narciarski w regionie trwa od listopada aż do kwietnia. Zakwaterowanie w Folgarii zapewnia szybkie i komfortowe dotarcie na stok - wyciągi są oddalone od miasteczka o kilkaset metrów i połączone dogodną siecią skibusów nie tylko z miasteczkiem, ale także pomiędzy poszczególnymi stacjami.

W Folgarii przeważają trasy niebieskie, doskonale nadające się do nauki jazdy. Poprowadzono je głównie w rejonach Fondo Piccolo, Francolini, Passo Coe i Costa. Trudniejsze zjazdy - czerwone trasy - można znaleźć w rejonie Fiorentini, Fondo Piccolo i Serrada. Warty uwagi jest szczyt Costa d'Agra (1850 m n.p.m.), z którego rozciąga się fantastyczny widok na południowe pasma Dolomitów. Ze sczytu można zjechać niebieską trasą do Baita Tomasella lub czerwoną do Malga Piovernetta. Bodaj najtrudniejszą trasą ośrodka jest czarna trasa Martinella Nord / Agonistica, długości 1,5 km, kończąca się w Fondo Grande.

ogółem 74 km tras

sztuczne naśnieżanie: 100% tras

Wyciągi

gondole i koleje linowe: 0

wyciągi krzesełkowe: 17

orczyki: 10

Trasy

8% trudnych

45% średnich

47% łatwych

LAVARONE

Mniejszy z dwóch ośrodków regionu oferuje narciarzom 30 km tras położonych na wysokości 1 180 - 1 650 m n.p.m. i obsługiwanych przez 13 wyciągów (krzesłkowych i orczyków oraz dywanowych dla dzieci). To przede wszystkim łagodne, niebieskie trasy, idealne do nauki jazdy, z pięknymi widokami na górskie jezioro Malga Larghetto i południowe Dolomity. Bardziej zaawansowani narciarze docenią kilka czerwonych tras, z których najłuższa prowadzi z Tablat do Bertoldi, oraz urozmaiconą, wymagającą czarną trasę Avez de Prinzep z Virgo Maria Perg. Aby z Folgarii dostać się na trasy Lavarone, najlepiej użyć własnego samochodu: ośrodki nie są połączone ze sobą trasami, a komunikacja skibusowa pomiędzy nimi praktycznie nie istnieje. Za to na obu ośrodkach pojedzimy na jednym karnecie, więc warto wybrać się do Lavarone choćby na jeden dzień...

ogółem 30 km tras

Wyciągi

gondole i koleje linowe: 0

wyciągi krzesełkowe: 6

orczyki: 9

Trasy

4% trudnych

13% średnich

83% łatwych

Mapy

Mapa regionu Folgaria - Lavarone

Karnety narciarskie

Karnet Folgaria-Lavarone 6 dni  cennik oficjalny
Karnet umożliwia jazdę na połaczonych stokach Folgaria-Lavarone

KARNET 6 dni Folgaria-Lavarone

od 08.01-26.01.2018 i
12.03-25.03.2018

Od 27.01- 11.03.2018

Dorośli

165 €

192 €

Junior ur. po 30.11.2002

115 €

134 €

Senior ur.przed 30.11.1953

148 €

173 €

Dzieci ur. po 30.11.2010

gratis

gratis

 MAMA I JA ALPEN EGHEL

WŁOCHY - FOLGARIA - LAVARONE - FOLGARIA
Hotel nie posiada ofert do rezerwacji.
cookies Ta witryna używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może służyć Państwu lepiej - polityka plików cookies.