Najważniejsze cechy:

  • Klimatyczny hotel
  • 300 m do wyciągów
  • Super cena

Imprezy

W terminie 14.01-21.01 zapraszamy na Dni Val di Sole!

W tym terminie narty i impreza będą nieodłączne!

Codziennie nasz DJ nakręca dla Was imprezę na stoku.

Slalom gigant dla narciarzy poczatkujących i zaawansowanych.

Dyskoteka w  Pub L`Ora di Punta w Comezzadura (zapewniamy transport z hoteli) !

Big Air- wypróbojcie gigantyczny materac!

Program narciarski

ze względu na położenie hotelu pod wyciągami Folgaridy sugerujemy skupić się na połączonych wyciągach Marillevy, Folgaridy i Madonny di Campiglio. W zależności od wybranego karnetu narciarskiego istnieje możliwość indywidualnej realizacji następujących programów narciarskich: Marilleva/Folgarida/Madonna di Campiglio lub Marilleva/Folgarida lub dowolny program w oparciu o karnet Superskirama.

Ramowy program imprezy

Ramowy program imprez samolotowych: Dzień 1: zbiórka na lotnisku na 2 godz. przed wylotem. Przylot, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Dzień 2-7: białe szaleństwo. Dzień 8: śniadanie, wykwaterowanie, transfer na lotnisko, wylot do Polski. Sprawdź rozkład lotów.

Ramowy program imprez autokarowych:

Program klasyczny 7-noclegowy: Dzień 1: wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Czechy i Austrię. Dzień 2: przyjazd do Włoch, zakwaterowanie, obiadokolacja. Dzień 3-8: białe szaleństwo. Dzień 9: śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Polski, przejazd przez Włochy i Austrię. Dzień 10: przejazd przez Czechy, przyjazd do Polski w godzinach wczesno-porannych.


Sprawdź rozkłady jazdy dla pobytów 7-noclegowych.

Ramowy program imprez z dojazdem własnym:

Program klasyczny 7-noclegowy: Dzień 1: przyjazd, zakwaterowanie od godz. 14:00, obiadokolacja. Dzień 2-7: białe szaleństwo. Dzień 8: śniadanie, wykwaterowanie do godz. 10:00.

Położenie

hotel położony w miejscowości Folgarida, ok.300 m od wyciągów narciarskich.

Hotel

hotel trzygwiazdkowy, klimatyczny, wybudowany w alpejskim stylu, w świetnej lokalizacji blisko wyciagów Folgarida/Marilleva/Madonna di Campiglio.

Pokoje

2-, 3-, 4-osobowe pokoje wykońcozne w drewnie. W każdym znajduje się łazienka z prysznicem, suszarką do włosów;TV.

OFERTA DLA SINGLI: Wybierając tę ofertę otrzymujesz miejsce w pokoju 2-, 3-osobowym (kwaterowanie z zachowaniem podziału na kobiety/mężczyźni), karnet i pozostałe świadczenia

Do dyspozycji

Wi-Fi (gratis) w pomieszczeniach ogólnodostępnych, parking, narciarnia, bar, sauna (gratis), strefa relax, mała sala zabaw dla dzieci, garaż 30 m od hotelu (odpłatnie).

Po nartach

w Folgaridzie znajdują się sklepy, bary, restauracje, pizzerie, kawiarnie. Więcej nocnych rozrywek oraz dyskotek można znaleźć w Commeazzadurze i w Madonnie di Campiglio.

Kuchnia

śniadania w formie bufetu, obiadokolacje pierwsze i drugie danie (wybór spośród minimum dwóch wariantów), deser. Raz w tygodniu wieczór regionalny z tradycyjnymi potrawami. Możliwość przygotowania dań wegetarianskich oraz bezglutenowych (należy wcześniej poinformować hotel).

Uwaga

dla naszych Klientów specjalne zniżkowe karnety: Skiarea Campiglio Dolomiti Brenta  oraz karnet Marilleva / Folgarida do zakupu przez naszą stronę www (oszczędzasz do 25 euro/os.).
Możliwość dokupienia karnetu opcjonalnego do 5 dni przed wyjazdem!

Cena zawiera

zakwaterowanie wg wybranej oferty * śniadania i obiadokolacje * opiekę rezydenta * ubezpieczenie KL i NNW oraz obejmuje amatorskie uprawianie sportów zimowych i następstwa chorób przewlekłych * transport wg wybranej oferty (dotyczy oferty samolotowej i autokarowej) * karnet w oznaczonych terminach * podatek VAT.

Cena nie zawiera

napojów do obiadokolacji * transferów do wyciągów.

Dopłaty opcjonalne

karnet poza oznaczonymi terminami * ubezpieczenie rozszerzone (koszty leczenia 30 000 €) * ubezpieczenie SKI OC.

Dopłaty obligatoryjne

opłata klimatyczna, płatna na miejscu – 1 Eur/os./dzień (dla osób powyżej 12 lat).

Karnet w cenie

w terminach 18.03-25.03 oraz 25.03-01.04 zawarty jest karnet 6 dniowy Superskirama.

Ogólny opis regionu

Val di Sole – zna z nazwy każdy narciarz w Polsce. Dzięki trzem wielkim inwestycjom: gondoli łączącej Madonnę di Campiglio z Pinzolo, połączeniu Marillevy z Comezzadurą oraz połączeniu Tonale z położonymi wiele niżej stacjami, topografia Val di Sole jest całkiem odmienna od tej sprzed lat. Pierwszy system wyciągów i w pełni połączonych tras obejmuje większość doliny Sole (Folgarida i Marilleva) a także Madonnę di Campiglio i Pinzolo. Nie ma znaczenia, w którym miejscu tego rozległego obszaru rozpoczniemy szusowanie, ważny natomiast jest wybór odpowiedniego karnetu. Najciekawszą opcją wydaje się zakup skipassu Skiarea, który pozwala w pełni korzystać z opisanych wyżej ośrodków. Opcja „całkiem bez ograniczeń” to karnet Superskirama, dzięki któremu możemy jeździć także w Tonale (Adamello Ski), Pejo i kilku innych mniejszych stacjach.

Stacje narciarskie

MARILLEVA-FOLGARIDA

Nowoczesna stacja narciarska, powstała z połączenia dwóch odrębnych niegdyś ośrodków. Z dołu doliny (Marilleva 900) kursuje gondola, można także podjechać autem do wyżej położonych stacji Marilleva 1400 i Folgarida 1300 i 1400. Powyżej dominują wyciągi krzesełkowe, które docierają na trzy położone obok siebie szczyty (2092-2179 m n.p.m.). Zasadniczo większość stoków opada w stronę Val di Sole, ale istnieje także zjazd (i wyjazd) w kierunku przeciwnym – do Madonny di Campiglio i Pinzolo. Dzięki temu połączeniu tworzy się ogromny ośrodek narciarski ze 150 km tras. Mapa: www.ski.it

ogółem 62 km tras (bez Madonny di Campiglio)

Przepustowość wyciągów: 32 400 os./godz.

 Wyciągi

gondole i koleje linowe: 7
wyciągi krzesełkowe: 14
orczyki: 5

Trasy

13% trudnych
49% średnich
38% łatwych


SKIAREA MADONNA DI CAMPIGLIO – PINZOLO 

Madonna di Campiglio to jedna z najsłynniejszych stacji narciarskich w Alpach. Wyciągi i trasy położone są na zboczach Masywu Brenta, a po drugiej stronie doliny na zboczach Masywu Presanella. W najniższym punkcie doliny obydwa systemy tras łączą się ruchomą taśmą dzięki czemu można przemieszczać się pomiędzy nimi. Najdłuższy przejazd (z Groste do Madonny) to niemal 8 km (licząc niemal płaską końcówkę). Strona wschodnia: w Masywie Brenta, (szczyt Grosste – ok. 2500 m n.p.m.): trasy dłuższe i wyżej położone (różnica wzniesień ok. 900 m). Większość tras łagodnych i szerokich. Strona zachodnia: Masyw Pressanella (szczyty Paradalago – 5 Laghi): trasy o większym stopniu trudności. Ta część stacji narciarskiej połączona jest wyciągiem z obszarem Val di Sole (Folgarida). Z kolei Pinzolo to stacja narciarska usytuowana pod szczytem Cima Tossa w Masywie Brenta połączona z Madonną di Campiglio nową panoramiczną gondolą Pinzolo Campiglio Express. Najwyższy szczyt stacji to Dos del Sabion na wysokości 2100 m n.p.m. Różnica wzniesień jest znacznie większa niż w przypadku Madonny di Campiglio. Zjazd z góry na sam dół to ponad 8 km (pół na pół trasa czerwona i niebieska). W górnej części terenów narciarskich znajdują się wyłącznie trasy czerwone, w większości szerokie i znakomicie przygotowane. 2 trasy czarne dla prawdziwych ekspertów. Bardzo mała liczba narciarzy sprawia, że jest to raj dla zaawansowanych miłośników zjazdów lubiących nieco poszaleć.

ogółem 90 km tras (150 km wraz z Marillevą i Folgaridą), przepustowość wyciągów: 56 400 os./godz.

Wyciągi 
gondole i koleje linowe: 10
wyciągi krzesełkowe: 19
orczyki: 5.

Trasy 
15% trudnych
47% średnich
38% łatwych


TONALE – PONTE DI LEGNO – TEMU (ADAMELLO SKI)

To rozległy ośrodek narciarski, położony na przełęczy będącej zachodnią granicą doliny Val di Sole. Ośrodek podzielony jest na dwie części. Stoki na północ od Tonale (szczyt Monte Tonale 2694 m n.p.m.) są rozleglejsze, położone na pozbawionych lasu zboczach, szerokie i obsługiwane przez wyciągi krzesełkowe. Po południowej stronie przełęczy gondola wywozi narciarzy na Passo Paradiso, zaś powyżej, na lodowcu pod szczytem Cima Pressena (3069 m n.p.m.), funkcjonuje wyciąg krzesełkowy i orczyki. Atrakcją jest trudny zjazd z samego szczytu do przełęczy Tonale (6200 m). Kilka lat temu oddano do użytku wyciąg łączący Tonale z leżącym w kolejnej dolinie ośrodkiem Ponte di Legno/Temu, co zwiększyło liczbę dostępnych tu tras o 19 km. Mapa i filmy: www.adamelloski.com .

ogółem 100 km tras

Przepustowość wyciągów: 44 000 os./godz.

 Wyciągi

gondole i koleje linowe: 3
wyciągi krzesełkowe: 19
orczyki: 7

 Trasy

15% trudnych
70% średnich
15% łatwych

 sztuczne naśnieżanie: 100% tras


PEJO

Stacja narciarska położna w sercu Parku Narodowego Stelvio, w pobliżu alpejskich olbrzymów: Monte Cavedale 3769 m n.p.m. i Órtles 3905 m n.p.m. Wyciągi wywożą narciarzy na wysokość 2300 m n.p.m. dzięki czemu długo utrzymują się tutaj dobre warunki narciarskie. Długie i szerokie stoki, dedykowane głównie rodzinom z dziećmi, rozciągają się na zboczach góry Vioz i schodzą aż do miasteczka. Nie zapomniano także o wytrawnych narciarzach, którzy sprawdzić się mogą na dwóch czarnych trasach, a chętnym lokalni instruktorzy wskażą miejsca, gdzie możliwa jest jazda w głębokim śniegu.

Ogółem 16 km tras

 Wyciągi

gondole i koleje linowe: 2
wyciągi krzesełkowe: 3
orczyki: 1

 Trasy

27% trudnych
59% średnich
27% łatwych

Mapy

Val di Sole [kliknij]

Adamello Ski (Tonale/ponte di Legno/Temu) [klliknij]

Karnet w cenie

w terminach 18.03-25.03 oraz 25.03-01.04 zawarty jest karnet 6 dniowy Superskirama.

Karnety narciarskie

Karnet Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta cennik oficjalny
Karnet umożliwia jazdę na połaczonych stokach Marillevy, Folgaridy, Madonny di Campiglio i Pinzolo.

KARNET SKIAREA CAMPIGLIO DOLOMITI DI BRENTA 6 DNI
start-23.12.2016
09.01-27.01.2017
od 13.03 do końca sezonu
28.01-12.03.2017
24.12-08.01.2017
Dorośli 230 EUR
263 EUR
270 EUR
Dzieci ur. po 30.11.2000 161 EUR
184 EUR
189 EUR
Seniorzy ur. przed 30.11.1951 207 EUR
237 EUR
243 EUR
Dzieci ur. po 30.11.2008 gratis gratis gratis


Karnet  Folgarida - Marilleva cennik oficjalny
Karnet umożliwia jazdę na połaczonych stokach Folgarida -Marilleva.

KARNET FOLGARIDA - MARILLEVA 6 DNI

start-23.12.2016
09.01-27.01.2017
od 13.03 do końca sezonu

28.01-12.03.2017 24.12-08.01.2017
Dorośli 178 EUR
204 EUR
213 EUR
Dzieci ur. po 30.11.2000 125 EUR
143 EUR
149 EUR
Seniorzy ur. przed 30.11.1951 160 EUR
184 EUR
192 EUR
Dzieci ur. po 30.11.2008 gratis gratis gratisKarnet Superskirama cennik oficjalny
Karnet umożliwia jazdę na wszystkich stacjach regionu Val di Sole.

KARNET SUPERSKIRAMA 6 DNI start-23.12.2016
09.01-27.01.2017
od 13.03 do końca sezonu
28.01-12.03.2017 24.12-08.01.2017
Dorośli 241 EUR
275 EUR
280 EUR
Dzieci ur. po 30.11.2000 169 EUR
193 EUR
196 EUR
Seniorzy ur. przed 30.11.1951 217 EUR
248 EUR
252 EUR
Dzieci ur. po 30.11.2008 gratis gratis gratis Pogoda

Pogoda Val di Sole  [kliknij]

Pogoda Adamello Ski/Tonale  [kliknij]

Kamery

Val di Sole [kliknij]

Adamello Ski (Tonale/ponte di Legno/Temu) [klliknij]

 

VECCHIA AMERICA

WŁOCHY - VAL DI SOLE - FOLGARIDA
Hotel nie posiada ofert do rezerwacji.
cookies Ta witryna używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może służyć Państwu lepiej - polityka plików cookies.
Szybka rezerwacja telefoniczna 12 252 09 55 - Zarezerwuj wyjazd przez telefon w ciągu kilku minut! Zadzwoń: pon-pt 10:00-18:00