Najważniejsze cechy:

  • Karnet 4 dni Gitschberg Jochtal-Plose
  • 350 m do wyciągu
  • Centrum wellness z basenem

Jednym zdaniem:

W dzień narty na świetnej stacji narciarskiej z karnetem wliczonym w cenę, a wieczorem odpoczynek w przytulnym hotelu z dala od zgiełku miasta lub spacer przez średniowieczne uliczki Rio di Pusteria.

Program narciarski

ze względu na położenie hotelu, mają Państwo do dyspozycji 4-dniowy karnet Gitschberg Jochtal-Plose  w cenie, obejmujący stacje: Plose-Brixen i Gitschberg-Jochtal. Istnieje możliwość wykupienia na miejscu w hotelu 3-ech transferów na stoki do stacji Plose w kwocie 35 euro/os. Do dolnej kolejki wywożącej do stacji narciarskiej Maranza dowozi bus hotelowy w ustalonych godzinach. Do stacji Maranza można wyjechać również kolejką linową, ktora znajduje się poniżej hotelu, a następnie przejść ok. 300 m.

W miasteczku znajduje się też stacja pociągu "Ski Pusteria Express" umożliwiającego dostanie się na stoki Kronplatzu / Plan de Corones oraz 3 Cime / 3 Zinnen. Pociągi kursują co 30 min, bilety można kupić bezpośrednio na dworcu.

Do stacji narciarskiej Kronplatz można dostać się dojeżdżając do stacji kolejowej Percha/Perca (Kronplatz). Tuż obok niej (ok. 20 m) znajduje się gondolka kompleksu Kronplatz.

Aby dojechać do stacji 3 Cime / 3 Zinnen należy wysiąść na stacji  kolejowej Vierschach/Versciaco (Sextner Dolomiten). Tuż obok niej (ok. 50 m) znajduje się gondolka kompleksu Sextner Dolomiten (3 Zinnen).

UWAGA: W przypadku zakupienia oferty na 4 dni przed rozpoczęciem pobytu (tj. od wtorku od 18:00) cena nie zawiera karnetu. Cena oferty jest wówczas pomniejszona o cenę karnetu.

Ramowy program imprezy

Ramowy program imprez autokarowych:

Program 5-noclegowy: Dzień 1: wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Czechy i Austrię. Dzień 2: przyjazd do Włoch, zakwaterowanie, obiadokolacja. Dzień 3-6: białe szaleństwo. Dzień 7: śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Polski, przejazd przez Włochy i Austrię. Dzień 8: przejazd przez Czechy, przyjazd do Polski w godzinach wczesno-porannych.

Sprawdź rozkład jazdy dla pobytów 5-noclegowych

Ramowy program imprez z dojazdem własnym:

Program 5-noclegowy: Dzień 1: przyjazd, zakwaterowanie od godz. 14:00, obiadokolacja. Dzień 2-5: białe szaleństwo. Dzień 6: śniadanie, wykwaterowanie do godz. 10:00.

Położenie

hotel zlokalizowany na wzniesieniu z przepięknym widokiem, blisko stoków narciarskich ośrodka Gitschberg Jochtal (ok. 350 metrów od  najbliższego wyciągu), powyżej średniowiecznego Rio di Pusteria (Mühlbach). Do centrum większego miasteczka Brixen/Bressanone (Brixen) jest ok 10 km.

W miasteczku znajduje się też stacja pociągu "Ski Pusteria Express" umożliwiającego dostanie się na stoki Kronplatzu / Plan de Corones oraz 3 Cime / 3 Zinnen. Pociągi kursują co 30 min, bilety można kupić bezpośrednio na dworcu.

Do stacji narciarskiej Kronplatz można dostać się dojeżdżając do stacji kolejowej Percha/Perca (Kronplatz). Tuż obok niej (ok. 20 m) znajduje się gondolka kompleksu Kronplatz.

Aby dojechać do stacji 3 Cime / 3 Zinnen należy wysiąść na stacji  kolejowej Vierschach/Versciaco (Sextner Dolomiten). Tuż obok niej (ok. 50 m) znajduje się gondolka kompleksu Sextner Dolomiten (3 Zinnen).

Hotel

hotel prowadzony przez tyrolską rodzinę, wyposażony w centrum wellness z basenem. Oficjalna kategoryzacja hotelu ***.

Istnieje możliwość udostępnienia usługi dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Dokładne informacje na temat możliwości dostosowania usługi do konkretnych potrzeb podróżnego udzielone będą na jego wniosek.

Pokoje

przestronne i jasne, część posiada niezapomniany widok na otaczające góry; 2-, 3- lub 4-osobowe. W każdym znajdują się: łazienka z prysznicem lub wanną, suszarką do włosów, telefon, TV sat, WiFi (odpłatnie - 5 EUR za tydzień), sejf.

Do dyspozycji

centrum wellness; basen, brodzik dla dzieci, sauna, kabina podczerwieni, łaźnia turecka; solarium i masaże (odpłatnie); tradycyjny stube, winda, narciarnia, restauracja, parking.

Uwaga: Ze względu na zmieniające się przepisy, ewentualne regulacje dotyczące sposobu korzystania ze strefy wellness zostaną podane przed rozpoczęciem sezonu.

Kuchnia

śniadania: w formie bufetu, obiadokolacje 4-daniowe: bufet sałatkowy, pierwsze i drugie danie, deser. Kuchnia regionalna, włoska i międzynarodowa. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.

Uwaga: Ze względu na zmieniające się przepisy, ewentualne regulacje dotyczące sposobu wydawania posiłków zostaną podane przed rozpoczęciem sezonu.

Procedury Bezpieczeństwa

mając na uwadze Państwa bezpieczeństwo, współpracujemy z obiektami, które wdrożyły procedury bezpieczeństwa w związku z występowaniem COVID-19

Uwaga

Zakupione karnety  będą do odbioru na recepcji hotelowej. Aby otrzymać karnet należy uiścić kaucję za key card w wysokości 5 eur. Po wykorzystaniu karnetu, prosimy go zwrócić w dowolnej kasie skipasowej i odebrać kaucję.

Rezydent na telefon- każdy klient przed wyjazdem, otrzymuje nr telefonu do rezydenta.
Rezydent nie stacjonuje w regionie Valle Isarco.

Instrukcja dla Ubezpieczonych:
W sytuacji wystąpienia szkody/wypadku - proszę zapoznać się z Instrukcją dla Ubezpieczonych - wejdź i przeczytaj

Karta Ubezpieczeniowa: 
Posiadacz niniejszej karty jest objęty ochroną ubezpieczeniową przez SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. - pobierz kartę ubezpieczeniową.
Niniejsza karta jest ważna tylko z polisą ubezpieczeniową, będącą w posiadaniu organizatora turystyki.

Mapa

Cena zawiera

5 noclegów * 5 x śniadania i obiadokolacje * opiekę rezydenta - uwaga rezydent na telefon * transport do hotelu wg wybranej oferty (dotyczy oferty autokarowej) *  korzystanie z centrum wellness (basenu, brodzika, sauny, łaźni tureckiej, kabiny podczerwieni) * Pakiet Podstawowy / ubezpieczenie Signal Iduna / KL 12 000 EUR w tym koszty ratownictwa 6 000 EUR, NNW 10 000 PLN, Bagaż 800 PLN, obejmuje amatorskie uprawianie sportów zimowych, ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami, ubezpieczenie OC narciarza 10 000 EUR i ubezpieczenie sprzętu sportowego SS 2 000 PLN * karnet 4x Gitschberg Jochtal-Plose * Turystyczny Fundusz Pomocowy * podatek VAT. 

Usługi transportowe, w tym transferowe, będą świadczone w grupie.

Cena nie zawiera

napojów do obiadokolacji * transferów do wyciągów * korzystania z solarium i masaży * opłaty za korzystanie z WiFi - 5 EUR na tydzień

UWAGA: W przypadku zakupienia oferty na 4 dni przed rozpoczęciem pobytu (tj. od wtorku od 18:00) cena nie zawiera karnetu. Cena oferty jest wówczas pomniejszona o cenę karnetu.

Ubezpieczenie rekomendowane

Ubezpieczenie rozszerzone w wariancie: Pakiet Rekomendowany lub Pakiet Super, z dużo szerszym zakresem assistance - sprawdź szczegóły.

Pakiet Rekomendowany – zakres super assistance – KL 35 000 EUR, w tym koszty ratownictwa 6 000 EUR, NNW 15 000 PLN, Bagaż 1 000 PLN, SS (sprzęt sportowy) 1 500 PLN, OC 25 000 EUR – Cena 1,25 EUR/os./dzień.

Pakiet Super – zakres super assistance – KL 100 000 EUR, w tym koszty ratownictwa 6 000 EUR, NNW 30 000 PLN, Bagaż 1 500 PLN, SS (sprzęt sportowy) 1500 PLN, OC 50 000 EUR – Cena 2,5 EUR/os./dzień.

Dopłaty opcjonalne

w przypadku oferty z dojazdem własnym istnieje możliwość dopłaty do karnetu 4x Dolomiti Superski, umożliwiającego szusowanie na stokach wszystkich 12 stacji regionu Dolomiti Superski

Dodatkowe opłaty i inne koszty

Dodatkowym kosztem, który każdy uczestnik zobowiązany jest ponieść na miejscu jest lokalna opłata klimatyczna, ustalana przez lokalne władze administracyjne w wysokości – 1,70 Eur/os./dzień (dla osób powyżej 14 lat).

Karnet w cenie

karnet 4x Gitschberg Jochtal-Plose w cenie umożliwiający jazdę na wszystkich stokach kompleksów narciarskich Plose-Brixen i Gitschberg-Jochtal łącznie 95km tras.

UWAGA: W przypadku zakupienia oferty na 4 dni przed rozpoczęciem pobytu (tj. od wtorku od 18:00) cena nie zawiera karnetu. Cena oferty jest wówczas pomniejszona o cenę karnetu.

Ogólny opis regionu

Val Gardena to długa, malownicza dolina w Południowym Tyrolu, otoczona dziko postrzępionymi górskimi wierzchołkami, zaledwie 70 km od przełęczy Brenner. Dojechać tu można wybierając trudniejszy wariant przez Ponte Gardena (Waidbruck) lub łatwiejszy przez Chiusa (Klusen) i Lajener Ried. Wszystko jedno którą drogę wybierzemy, naszym oczom ukażą się prawdziwe alpejskie olbrzymy: Sasso Lungo (3181 m n.p.m.), Sassopiatto (2958 m n.p.m.) i Piz de Sella (2284 m n.p.m.). W tej przepięknej panoramie Dolomitów znajduje się jedna z najlepszych i najsłynniejszych stacji narciarskich w Europie skupiona wokół miejscowości: Ortisei, Selva, Santa Cristina, słynna przede wszystkim z rozgrywających się tutaj zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Na narciarzy czekają słoneczne doliny i stoki, a także spadziste ściany skalne. Z wszystkich miejscowości można wyciągami dostać się na słynna Sella Rondę oraz zjechać z najwyższego szczytu Dolomitów – Marmolady (3343 m n.p.m.). Z Val Gardeną sąsiaduje kolejny duży ośrodek narciarski – Alpe di Siusi. Ta wysokogórska hala leżąca u stóp góry Sciliar zajmuje ponad 57 km2 i jest największym w Europie górskim płaskowyżem. Tereny narciarskie Alpe Siusi cechuje duże nasłonecznienie, przeważająca liczba tras niebieskich i czerwonych oraz szerokie nartostrady, idealne do jazdy carvingowej.

Za przęłęczą Brenner autostrada biegnie doliną Isarco, stopniowo tracąc wysokość, jednak cały czas w bezpośrednim sąsiedztwie wysokich, ponad trzytysięcznych szczytów. Dopiero 80 km dalej na południe, w okolicach Bolzano, Valle Isarco przechodzi w szeroką Dolinę Adygi. Ten właśnie obszar – od granicy z Austrią do okolic Bolzano – to dwujęzyczna, niemiecko-włoska, autonomiczna prowincja Włoch, zwana Alto Adige lub z niemiecka Sudtirol – Tyrolem Południowym. Jest to prawdziwa Mekka dla narciarzy. W samej Valle Isarco znajduje się kilka mniejszych stacji narciarskich, jak na przykład Gitschberg Jochtal, ze zróżnicowanymi trasami i długim sezonem narciarskim, oraz na przykład Plose – znakomity ośrodek słynący z długich tras i niezwykłych widoków. Stacja ta położona jest tuż przy głównym mieście doliny – średniowiecznym Bressanone. To urokliwe miasteczko, zwane z niemiecka Brixen – jest także dobrą bazą wypadową do odwiedzenia innych stacji, ponieważ od Valle Isarco odchodzi kilka dolin poprzecznych, kryjących ośrodki o nazwach znanych każdemu narciarzowi. Zaraz obok Bressanone znajduje się wjazd do doliny Pusteria, przez którą dobrą drogą po 30 km dojedziemy do stacji Kronplatz, a po kolejnych 20 km znajdziemy się w Alta Badii, połączonej ze słynną Sella Rondą.

Stacje narciarskie

GITSCHBERG JOCHTAL /MARANZA
Centrum sportów zimowych położone na wysokości 1400 – 2500 m n.p.m., tuż pod wierzchołkiem góry Gitsch. Wyciągi wywożą narciarzy z miejscowości Maranza oraz Rio Pusteria na rozległe i szerokie stoki stacji Gitschberg-Jochtal, która jest ulubionym miejscem dla rodzin z dziećmi, początkujących narciarzy, oraz miłośników carvingu. Nie zapomniano także o bardziej wytrawnych narciarzach, którzy na stokach z przepięknymi widokami na pobliskie włoskie i austriackie szczyty mogą doskonalić swoje umiejętności narciarskie. Na stokach znajdziemy także klimatyczne chatki serwujące specjalności lokalnej kuchni oraz bary après ski. 

Łącznie tras: 51,7km; naśnieżanych: 48 km
Wyciągi - gondole: 6; wyciągi krzesełkowe: 3; orczyki: 5
Trasy 18% trudnych 49% średnich 33% łatwych


PLOSE 
Jeden z najbardziej widokowych ośrodków narciarskich w Dolomitach, rozciągający się na potężnej górze Cima Della Plose (2447 m n.p.m.), w okolicach Brixen (Bressanone), zaledwie 875 km z Katowic. Do dyspozycji narciarzy jest 40 km zróżnicowanych pod względem trudności oraz świetnie przygotowanych tras narciarskich, obsługiwanych przez 7 nowoczesnych wyciągów. To właśnie w Plose znajduje się słynna, najdłuższa trasa zjazdowa w Tyrolu Południowym – Trametsch (9 km, różnica poziomów 1400 m, stopień trudności; czarna). Nie sposób nie wspomnieć o bogatej infrastrukturze jak bary, czy restauracje na stoku. Znajduje się tutaj także kilka tras saneczkowych oraz fun park.

Ogółem 42,5 km tras; najdłuższa trasa 9 km
Wyciągi gondole: 2, wyciągi krzesełkowe: 4, orczyki:  1
Trasy 13% trudnych, 40% średnich, 47% łatwych, sztuczne naśnieżanie; 80% tras


VAL GARDENA
Jeden z najsłynniejszych i najbardziej ekskluzywnych ośrodków narciarskich Europy. To właśnie na tutejszych stokach rozgrywane są mistrzostwa świata w konkurencjach szybkościowych. Co roku rzesze narciarzy wybierają Val Gardenę na miejsce swojego zimowego wypoczynku ze względu na szeroką ofertę stoków o zróżnicowanym stopniu trudności, bogatą infrastrukturę i przepiękne widoki. Trasy narciarskie sięgają wysokości 2 518 m n.p.m., a szczyty górskie – 3181 m n.p.m. Łącznie do dyspozycji narciarzy jest 175 km tras narciarskich obsługiwanych przez 77 wyciągów. Bywalcy tej stacji za najpiękniejszą trasę uważają 3 km odcinek „Dreier”, prowadzący z Ciampinoi. Trasy Val Gardeny połączone są z jednej strony z trasami regionu Alta Badia, z drugiej z Val di Fassą i wraz z położonymi po przeciwnej stronie masywu wyciągami Arabba/Marmolada tworzą słynną karuzelę narciarską Sella Rondę. Będąc w Val Gardenie można też poszusować w sąsiedniej stacji Alpe di Siusi zwłaszcza, że możliwe jest nabycie karnetu umożliwiającego jazdę w obydwu tych stacjach.

Ogółem 175 km tras
Wyciągi - gondole; 12, wyciągi krzesełkowe; 40, orczyki; 25
Trasy - 10 % trudnych,  60 % średnich,  30 % łatwych
Sztuczne naśnieżanie; 90% tras
Przepustowość wyciągów; 115 423 os./godz.


ALPE DI SIUSI
Ta licząca 60 km tras stacja narciarska, będąca największym wysokogórskim płaskowyżem w Europie, słynie z wyjątkowego nasłonecznienia (aż 250 słonecznych dni w roku) oraz dużej liczbie tras łatwych i średnich, dlatego szczególnie poleca się ją rodzinom z dziećmi, początkującym narciarzom oraz tym, którzy lubią łączyć narciarstwo z wypoczynkiem na świeżym powietrzu w pięknej górskiej scenerii. Atrakcją regionu jest niewątpliwie trasa Alpe di Siusi Witch Router, prowadząca przez najbardziej widokowe zakątki regionu, w których – wg. legendy – niegdyś odbywały się sabaty czarownic zamieszkujących rejony góry Schlern. We wtorki i czwartki czynny jest wieczorny stok o długości 2,3 km. Znaczącym plusem Alpe di Siusi jest bliskość rozsławionej Val Gardeny oraz łatwy dostęp (skibusem) do Sella Rondy.

Ogółem 60 km tras
Wyciągi - gondole; 1, wyciągi krzesełkowe; 14, orczyki; 6
Trasy - 3% trudnych,  63% średnich, 34% łatwych
Sztuczne naśnieżanie; 100% tras

Mapy

Val Gardena [kliknij]

Alpe di Siusi [kliknij]

Gitschberg Jochtal  [kliknij]

Plose [kliknij]

Karnet w cenie

karnet 4x Gitschberg Jochtal-Plose w cenie umożliwiający jazdę na wszystkich stokach kompleksów narciarskich Plose-Brixen i Gitschberg-Jochtal łącznie 95km tras.

UWAGA: W przypadku zakupienia oferty na 4 dni przed rozpoczęciem pobytu (tj. od wtorku od 18:00) cena nie zawiera karnetu. Cena oferty jest wówczas pomniejszona o cenę karnetu.

Karnety narciarskie

CENNIKI OFICJALNE

Karnet Gitschberg Jochtal -Plose umożliwiający jazdę na wszystkich stokach kompleksów narciarskich Plose-Brixen i Gitschberg-Jochtal łacznie 95km tras.

KARNET  6 DNIOWY Gitschberg Jochtal - Plose 06.12.2020-19.12.2020 20.12.2020-01.01.2021, 31.01.2021-13.03.2021

10.01.2021-30.01.2021, 14.03.2021-05.04.2021

Dorośli 210 EUR 263 EUR 237 EUR
Seniorzy ur. przed 30.11.1954 189 EUR 237 EUR  213 EUR
Dzieci ur. po 30.11.2003 147 EUR 184 EUR 166 EUR
Dzieci ur. po 30.11.2011 gratis gratis gratis

Karnet Dolomiti Superski

Karnet umożliwia jazdę na wszystkich 12 stacjach regionu Dolomiti Superski.

KARNET DOLOMITI SUPERSKI 6 DNI

28.11-19.12.2020

20.12.2020-09.01.2021
31.01-20.03.2021

10.01-30.01.2021, 21.03 do końca sezonu

Dorośli

259 EUR 

324 EUR

292 EUR

zieci ur. po 28.11.2004

182 EUR

227 EUR

204 EUR

Seniorzy ur. przed 28.11.1955

234 EUR

292 EUR

263 EUR

Dzieci ur. po 28.11.2012

0 EUR

0 EUR

0 EUR

Karnet Val Gardena/Alpe de Siusi łącznie 175km tras

KARNET VAL GARDENA/ALPE DE SIUSI 6 DNI

28.11-19.12.2020

20.12.2020-09.01.2021
31.01-20.03.2021

10.01-30.01.2021 21.03.2020 - 11.04.2021

Dorośli

232 EUR

290 EUR

261 EUR

Dzieci ur. po 28.11.2004

163 EUR

203 EUR

183 EUR

Seniorzy ur. przed 28.11.1955

209 EUR

261 EUR

235 EUR

Dzieci ur. po 28.11.2012

0 EUR

0 EUR

0 EUR

Pogoda

Pogoda w Maranza [kliknij]

Pogoda w Ortisei [kliknij]

Pogoda w Siusi [kliknij]

Plose [kliknij]

Kamery

Valle Isarco kliknij

Val Gardena [kliknij]

Alpe di Siusi [kliknij]

Gitschberg Jochtal-Plose [kliknij]

PANORAMIK - 5 nocy

WŁOCHY - VAL GARDENA/ALPE DI SIUSI/ISARCO - RIO PUSTERIA
Hotel nie posiada ofert do rezerwacji.
cookies Ta witryna używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może służyć Państwu lepiej - polityka plików cookies.